Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eldugult wc kidugítása?

Eldugult wc kidugítása?

Figyelt kérdés
Pontosan én sem tudom mitől, valószínűleg a túlzott wc papír használattól eldugult a wc a lakásban. Próbáltam kidugítani eddig wc kefével való pumpálással illetve ilyen ecetes szódabikarbónás lötyivel de semmi. Wc pumpával még adjak neki egy esélyt vagy kérjem szakember segítségét? A víz amúgy lassan csordogál le, de valójában egyre lassabban. Nem tudom van e értelme ezzel próbálkozni tovább vagy hívjak fel valakit? Tehát pumpa vagy szakember?

#WC #dugulás #Dogulás
jún. 13. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Emlékeket ébresztettél bennem, tizenéve én is a gyakorin kértem segítséget egy bedugult vécénél, ráadásul egy egész tekercs esett bele akkor. Nekem az vált be, amit itt javasoltak, hogy benyúltam a wc-be kézzel (nejlonzacskót húztam a kezemre) persze undorító, de sikerült megcsinálni.
jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
WC-pumpa a célszerszám neve.
jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk minden esetben elég volt a pumpa, ezért mindig érdemes előbb ezt, mielőtt bármiféle vegyszerrel próbálkozol. Nem tudom milyen van, de jó, ha kisebb feje van, és le-fölmozgatod.
jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha panelban laksz, szólj az alattad lakóknak, mert így náluk feljöhet a víz a wc-ből elárasztva a lakást.
jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Ecetes szódabikarbóna az egy semleges elegy. A szódabikarbóna lúgos. Az ecet savas. A kettő keveréke semleges azaz nem jó semmire.

Vannak lefolyótisztító szerek, azt érdemes megpróbálni, vagy wc pumpa, esetleg csőgörény.

Mindenféle műszaki tudás nélkül pedig szakember.

jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#4: ez hogyan lehetséges?
jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Ha a házból kimenő cső van eldugulva és a felső emeleten használják a lefolyó rendszert akkor a víz kifolyik az első helyen ahol tud azaz a földszinten. De ebben az esetben egyik lakó se észleli, hogy dugulás lenne hiszen onnan a víz lemegy.
jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7: ja, de általában nem az dugul el, hanem a bűzdugónál.
jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Ja igen vagy a wc és a leszállóág közt a bekötésnél.

De a 4-es nem válaszolt ezért írtam, hogy esetleg a földszinten lehetne gond.

jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Vegél egy ilyen wc pumpát, 12500 Ft, olcsóbb mint a szerelő.

[link]

jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!