Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a megérősebb?

Mi a megérősebb?

Figyelt kérdés

Nos én még "csak" 17 vagyok de érdekelne, hogy szerintetek melyik a jobb és megérősebb, ház, albérlet stb?

Nem igazán vagyok ezekben annyira benne szóval ha valaki tud akkor légyszi segítsen.

Minek mi az előnye/hátránya?

Milyenek ezek, milyen élni bennük?

Melyik a megérősebb pénzügyileg és hogy melyikben jobb a közérzet?

Előre is köszönöm 😊



jún. 13. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig amig csak otthon laksz gyujtogetsz ezerrel es megalapozol egy hazat vagy lakast. Utana a torlesztoz fizeted. A hely ido utan a tied lesz. Ha alberletbe mesz, mas zsebebe adod a penzt es a vegen sose elsz belole sajatod. Ha a torlesztot fizeted akkor lenyegeben nagadnak fieztsz
jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Csakis a saját. Számold ki 1 év alatt 2 millát kifizetsz albérletre 20 éves korodtól.él 80 évig. 40 évig fizetsz összesen mai áron. Az 80 milla. Két lakás vagy ház árat kidobod az abldkon életed során és nem örökólnek utánad semmit. Vagy hitelt fizetsz es 25 èv múlva a tied.
jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
58%
Elszámoltam. 60 évet fizetsz albérletet. 120 milla megy bérletre. 3 ház vagy lakás ára.
jún. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Noren1989 ***** válasza:
85%

Nos, a legjobb döntés egy jólfizető, szàmodra kellemes szakma kitanulàsa.


Aztàn a bevételekkel szàmolgatva màr el lehet indulni.


Én személy szerint javaslom a kàros szenvedélyek elkerülését is, évi szinten simàn megmaradhat a mindentudó àltal emlegetett 1-2miska.


Sok sikert az életben!

jún. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Adott évtől, évtizedtől függ, hogy a vételár hány bérleti év alatt tud metérülni, ez 9-40 közt van.

Tehát te - mivel a bérbeadónak költsége is van - kb. 7-35 év alatt bérleti díjban kifizeted neki a lakóingatlan teljes vételárát.

A hitelnek viszont - szintén függ a gazdasági környezettől, tehát adott évtől, évtizedtől - 1,5-2,5-szeresét fizeted vissza a banknak.

Tehát legjobban megérős mindig megvenni azt az ingatlant, amit hitel nélkül meg tudsz venni.

jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet: átmeneti megoldás rövidebb távokra, ha más városba kell költöznöd tanulmányok/munka miatt.

Saját lakás/ház: hosszabb távú megoldás, állandó lakhatásra. A lakás akkor jó, ha nem akarsz csinálni semmit, csak otthon üdögelni, tv-zni, stb. A ház akkor jó, ha szabadidődben szívesen kertészkedsz, állatot akarsz tartani, vagy egyszerűen csak szeretsz barkácsolni, szerelgetni és kell egy garázs/műhely a hobbidhoz, ill. ha igényed van a nagyobb térre, és nem érzed jól magad a 4 fal között a szomszédok meg a többiek zajában.

jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább tanulni érdemes, hogy legyen bevételed és ne kényszerpályán legyél, amikor csak a napi megélhetéste futja.
jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!