Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A fürdőszobai vízmelegítő...

A fürdőszobai vízmelegítő elromlott. Itt már csak csak a gázszerelő segíthet?

Figyelt kérdés

Az átfolyós vízmelegítő lángja az utóbbi hetekben minden fürdés után kialudt, ezért a következő használat előtt mindig be kellett gyújtani a szikráztatóval, azután pedig a gomb nyomogatásával egy-két percig újra meg újra belobbantani, amíg végül úgy maradt a láng. Erről készítettem egy videót, amit belinkelek. Már ez az állapot sem volt kényelmes, de mostanra a helyzet odáig fajult, hogy hiába lobbantgatom a gombbal percekig, nem marad meg a láng, tehát a szikráztatóval be lehet gyújtani, de azonnal ki is alszik. Egy korábbi kérdésemre kapott válasz alapján azt feltételezem, hogy a kapilláris cső elpiszkolódása okozza a meghibásodást, de persze ez nem biztos. A gázszerelő egy hete ígéri, hogy megnézi, de végül mindig lemondja. Vajon tudok én laikusként tenni bármit, hogy újra működjön a vízmelegítő? Előre is köszönöm a javaslatokat!


https://www.youtube.com/watch?v=4BEWQxJWEiI


jún. 5. 13:49
 1/3 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Nagyon pici az őrláng, valószínűleg nagyon elkormolódott a kis cső, amiből közvetlenül jön a gáz az őrlánghoz. Ha van egy kis affinitásod hozzá, akkor saját magad is meg tudod csinálni, csak a burkolatot kell levenni, meg egy csavart meglazítani, illetve a csövet kitakarítani.

Ha nem érzed magadban a csí-t, akkor hívj egy gázszerelőt és lesd el tőle mit csinál.

jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kifújtam egy porcicát a csőből, amiből a gáz jön. Ezután az őrláng sokkal nagyobb lett. Viszont továbbra is kialszik, amikor elengedem a gombot.
jún. 6. 10:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Én már elgondolkodnék azon is, hogy inkább lecseréljem bojlerre.
jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!