Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik, hogy az egész alakos...

Létezik, hogy az egész alakos tükör karcsúsít kicsit, mármint úgy torzít? A kisebb tükrökben kövérebbnek látom magam, az egész alakosban meg sokkal karcsúbbnak. Van olyan, hogy direkt torzít, hogy kellemesebb legyen belenézni?

Figyelt kérdés

máj. 29. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is ezt érzem. :)) Pont ez jutott eszembe. 163centi vagyok és 67kiló. Egész alakosban általában viszonylag normálisnak látom magam, de amikor pl. csak a lábam látom cipősboltban, extra vastag és kövér. Ha a fürdőben csak a testem közepét látom, az is ilyen kövér. :)) De pl. ha ruhát próbálok próbafülkében megint normálnak látom magam. Ugyanez jutott eszembe, hogy lehet, hogy ott direkt torzítják, hogy vékonyabbnak látszódjuk.
máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is 163 vagyok és pontosan 67 kiló :O :O Csak az egész alakos tükrökben tetszek magamnak, jó lenne tudni, hogy vajon mások is úgy látnak-e.
máj. 29. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
:)) Én szoktam ugyanabban a tükörben direkt nézni a férjemet és a lányomat is, de nekem mindig úgy tűnnek, mint valóban, nem vékonyabbnak. Szóva én azért bízom benne, hogy kb. a valóságot mutatja.
máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a tükör alakjától, keretétől függ, hanem hogy homorú vagy domború a felülete (ez lehet sima gyártási hiba is, pl. szekrényeknél gyakori), és meg van-e döntve valamilyen szögben.
máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
teljesen sík a felülete, a falra van felfúrva a nagytükröm.
máj. 30. 04:54
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Ezeket az eltéréséket nem lehet látni vagy tapintani, annyira kicsi. Mint mondjuk egy negyed dioptriás szemüveglencse is még síküvegnek tűnik, nagyobb felületen még kevésbé látszik fél mm eltérés a tükör közepe és szélei között. Ha annyira akarod ellenőrizni az otthoni tükröt, vegyél még egy hasonló méretűt máshonnan és rakd mellé :) Egyébként meg ezer helyen nézegetheted magadat, pl. fotók, videók, kirakatok, éjszakai járatok ablakai :D, ha kíváncsi vagy, mások hogyan látnak.
máj. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!