Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha csak elektromosan tudod...

Ha csak elektromosan tudod megoldani kisebb helyiségek főtését, hogyan oldod meg? Milyen berendezéseket használsz?

Figyelt kérdés
És mennyire drága Pl gáz fűtéshez viszonyítva?
jan. 20. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Norvég fűtőpanelt. Nem tudom milyen drága a gazhoz képest, mert nincs gáz a házban.
jan. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]



5p alatt nagyon meleget csinál bármelyik szobában.

jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Ez csak 2000W, hogyan csinálna meleget bármelyik szobában?

Szerintem ez ugyanazt tudja mint a párezer Ft-ért kapható 2000W-os ventilátoros hősugárzó. Csak próbaképp vettem egy ilyet, 7 fokos, 22 négyzetméteres szobát 1óra alatt 9fokra tudta "felmelegíteni", cserébe legalább tekeri a villanyórát és 10Ampert lefoglal...

Legfeljebb valami kicsi és jól szigetelt helyre lehet jó.


A kérdezőnek annyit mondanék, ha nem új építésű vagy tökéletesen hőszigetelt minden, ne próbálja csak elektromosan megoldani a fűtést, csak azért mert ez most a divat! Rossz megoldás.

jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Nekem ezen a télen nincs fűtésem (felújítás alatt van ház, egyenlőre nem volt pénz a fűtésre, majd jövőre azaz idén ősszel /nyáron kezdjük el) így csak ez az egyetlen fűtés a házban. Az ablak is meg a régi fa van, (hirtelen vásárolt lakás, pont annyink volt amennyi a ház, plusz pár millió ami laktahova teszi a lakást, pl vezeték, csövek, WC, glett, festés)

Szóval úgymond "fűtetlen" és ez az egy van a házban. A nappalit hamar felmelegiti, a szobát kb 10p alatt bemelegiti 25 fokra. Aztán kikapcsol ha eleri a kívánt hőfokot, aztán újra bekapcsol ha lement a beállított hőfok alá.

Pólóban vagyok otthon, pedig fázós vagyok. Nekünk bejott.

jan. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Hány fokról fűti fel 25 fokra 10perc alatt.

Sehogyse fér a fejembe. Én is most vettem házat felújítás alatt van, szigetelés semmi. 2 vaskályha van a két szobában. Mostanság reggel 2-3 fok van, a kályhákat kb. ha 6-szor megrakom, akkor van délután 3 órakor 15-16 fok. A két szobában persze. A ház másik fele továbbra is hideg, 3-5 fokos.

jan. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyaralóba egy 8 és egy 6 m2-es szobát és kb 3 négyzetes fürdőt kellene befűteni. Nincs kiégetett vezetékes gáz.
jan. 21. 15:00
 8/8 anonim ***** válasza:

6!

Kb 5-6 fokról fűti fel, 30p után kikapcsol mert elerte a kívánt 23-24 fokot. Hidd el, nem ajánlanám ha nem lenne rohadt jó.

A 10p az az amikor már nem hideg a szoba, kellemes meleg,langyos. Mindent megneztem, nem fogyaszt sokat ahhoz képest, és tényleg meleget csinál.

jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!