Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedülállóként milyen étkészl...

Egyedülállóként milyen étkészleted van?

Figyelt kérdés

Mindenből elég lenne 1-2 darab gondolom. Pohár, csésze, tányér, evőeszközök. Viszont nem is akarok minden étkezés után mosogatni feltétlenül. A kávéscsésze helyett esetleg vennék papírcsészét és az eldobható. Viszont nem tudom miből érdemesebb eldobhatót venni és mit mosogatni.

Mosogatógép egy személyre talán túlzás.

Vendégeket nem szoktam fogadni.



máj. 6. 11:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy 6os keszletem volt mindenböl, ha netän valaki lätogatoba jön akkor legyen miböl enni-inni...

a mosogato gep kenyelmes, amig egyedül laktam heti 1x ment, mig häzaskent gyerekkel inkäbb napi 1-2 volt...

az eldobhato tänyer- pohär szerintem tul proli, es hosszu tävon drägäbb mint egy 6os tänyer szett..

Poharam, bögrem van egy csomo es nincs 2 egyforma... :D

etkeszletböl is van egy csomo de abbol is mind mäs... (konyhän dolgozom es neha a meloscucc zsebeben marad a kanäl vagy a kiskes...)

máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Nekem szingli koromban a nagyszüleimtől örökölt étkészletem volt, amiből fajtánként 1-2 darabot használtam, a többi félre volt téve a szekrényben.

A használatban levő darabokat minden étkezés után elmosogattam (mosogatógép nem volt még akkor a lakásban), mert frissen könnyebb, mint amikor rászárad valami. Eldobhatót nem nagyon használtam, mert rendszeres használatra drága és nem környezetbarát.

Lehet kapni aránylag kisméretű mosogatógépet is, amit már néhány darab miatt (kb. egy ember egynapi elhasznált tányérja, evőeszközei) is érdemes bekapcsolni, sokkal több pedig bele sem fér.

máj. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
6 személyes van. Hozzám azért szoktak jönni barátok, család. Meg ha főzök, akkor sem elég pl. 1-2 kanál.
máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Van egy étkészletem, de nem használom. Amiket napi szinten használok azok ahány annyiféle, mert ugye ha eltörik valami veszek amilyet éppen kapok, nem érdekel milyen. Eldobhatós dolgokat nem használok, az a napi pár perc mosogatás elmegy.
máj. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túlzás a mosogatógép egy személyre sem. Sokáig én is így gondoltam, viszont kihasználtam egyedül is. Főleg, hogy utálok mosogatni.
máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül élek, 14 terítékes mosogatógépem van, kb 2 naponta megy. A kávés bögre elfogyása jelzi mikor kell indítani.

6 személyes evőeszköz készletem van. Mindenből erre törekszek, de vizes pohárból 12 dbot vettem.

A mosogatógép van értem, így többnyire félig sincs. A kis gép esetében meg szinte tele lenne. De! Ugyan azt a tablettát kell bel tenni, mint egy 6-8 terítékesbe, 8 liter vízzel mosogat el, a kisebb meg, ha jól emlékszem 6 literrel. Vagyis, ha félig engeded a közepes mosogató tálcádat, már több vizet használtál, és akkor még el is kell öblíteni. Vagy folyó vízben mosogatsz, de az meg hatványozottan több víz használatot jelent, és ilyenkor a melegvíz előállítása is költség. Áram fogyasztása meg vicc kategória a jelenlegi mosogatógépeknek.

Úgyhogy összegezve érdemes megvenni a nagy mosogatógépet, ha elfér, mert egy nagyobb főzés alkalmával, vagy, ha haverok esznek isznak nálad 1 körben elmosol mindent. A karácsonyi családi vacsi nálam volt, 3x pakoltam meg fullra a gépet, és volt amit kézzel kellett mosogatni, mert nem fért bele!

máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Most egyedül élek, de nagycsaládosként. Én is elindítom a mosogatógépet, ha félig van akkor is. Nagyon szeretem, tisztán tartja fazekakat lábosokat, tepsiket is.
máj. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Eldobhatót használni elég környezetszennyező és akkor meg a kukád lesz folyton tele és viheted le vagy kerülgetheted. Ha meg szelektívbe akarod dobni, ahhoz is el kell mosni ugye... Egyébként marketplace-n nagyon sokan árulnak potom áron vagy akár ingyen elvihetőben mindenféle hiányos étkészleteket, bögréket ha nagyon spórolni akarsz.
máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem a beszerzésen akartam spórolni amikor eldobhatót mondtam, hanem a mosogatáson. Szerintem az is sok idő/energia/pénz/víz és a bőröm nagyon érzékeny és gyorsan kiszárad és felrepedezik a kezemen.
máj. 6. 18:38
 10/18 anonim ***** válasza:
Hordj kesztyűt.
máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!