Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kis ózon generátort hogy...

Kis ózon generátort hogy lehet biztonságosan használni?

Figyelt kérdés

Ahol lakok a családban, ózongenerátorral akarják kitisztítani a lakást.


Kissé tartok tőle.


ápr. 26. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi nem sokat èr, mert az ózon instabil, gyorsan átalakul.

Lehet igen, biztonságosan használni. Akárcsak a többit.

ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden élőlénynek el kell hagyni az ingatlant, beleértve a növényeket is, aztán a készülék működtetése után 30 percig még nem szabad bemenni, majd rendkívül alaposan ki kell szellőztetni minden helyiséget.
ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Helyiségenként szoktam használni a generátort. Az ablakon a zárat már előre kinyitom. Növény, háziállat és ember értelemszerűen nem lehet bent a kezelés alatt. Élelmiszerben nem okoz kárt elvileg, de én azért kiviszem az ilyesmit is.

30-40 perce tekerem az időzítőt és közben elindul a masina. Ilyenkor nem kell fejvesztve menekülni, de azért már nem szabad sokat a szobában tökölni. Becsukom az ajtót és dobok egy rongyot a küszöbhöz (mert nekem van egy kis rés alul).

Letelik a 40 perc, a gép magától leáll. Nem szellőztetek rögtön, hanem hagyom az ózont dolgozni még 40 percig.

Mivel már az ablakon elfordítottam a kilincset, így az udvarról kényelmesen be tudom lökni azt. 2 óra szellőzés után már be lehet menni a szobába. Viszont fél napig nem árt szellőztetni, mert az ózon szúrós szagát érezni fogja az ember. Van hogy 3 nap kell mire teljesen eltűnik a hipóra emlékeztető szag.

Az ember orra nagyon érzékeny rá. Hiába van az ózon koncentráció bőven a veszélytelen érték alatt, mégis kiszimatoljuk.


Tanács: érdemes a gépet magasra tenni (pl. létra, vagy szekrény teteje), mert az ózon lefele száll. Egy kisebb ventilátor is mehet közben, hogy mindenhova el tudjon jutni az ózon.


Kérdés: mit értesz kis generátor alatt? Nagyon kicsikkel felesleges foglalkozni. Az enyém 30 perc alatt szép szürkés/kékes ködöt varázsol a helyiségbe.

ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a gyors választ.


Ilyen kis dobozról van szó.


Tehát amikor elindítják az ózont, akkor be kell csukni mindent, aztán mindenkinek ki kell menni.


De írjátok, hogy aztán vissza kell menni, és szellőztetni kell.

Hallottam arról, hogy az ózon átalakul oxigénné, tehát ez az oka annak, hogy a kezelés után már vissza lehet menni. De ekkor már nem veszélyes, amikor az ember belép a házba, és elkezd szellőztetni?

ápr. 26. 14:48
 5/7 anonim ***** válasza:

"De írjátok, hogy aztán vissza kell menni, és szellőztetni kell.

Hallottam arról, hogy az ózon átalakul oxigénné, tehát ez az oka annak, hogy a kezelés után már vissza lehet menni. De ekkor már nem veszélyes, amikor az ember belép a házba, és elkezd szellőztetni?"


Az ózon eléggé instabil, körülbelül 20-30 perces a felezési ideje. Tehát félóránként a felére csökken az ózonkoncentráció. (És igen, oxigénre bomlik).

Ahogy leáll a gép, várni kell fél órát minimum (de inkább többet). Utána be lehet menni a szobába, de csak annyi időre, hogy az ablakot kinyisd. Szellőzik 2 órát a helyiség és ezután már biztonságos bent tartózkodni.

ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pandémia idején minden tömegközlekedési eszközt a garázsban(remizben) ózongenerátorral "kezeltek" ••

A kórházak üres termeit is. Stb.


Nekem három mobil generátorom van, hetente ózonozom a szobámat. A feleségem nem kéri, fél tőle.

Az ágyam alá is teszek eggyet, nehogy valami pók

életre kapjon.


Van egy ózonszekrényem, ahová az utcai ruháimat teszem fél órára.


Nagy találmány az biztos. (persze nem olcsó)

ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó amit írtatok de a ventillátort én megfontolnám. A levegőben megnő az oxigén koncentráció és egy apró szikra is könnyen tüzet okozhat ilyenkor. Persze maga a generátor is elektromos eszköz de azt elvileg ennek megfelelően készítik el a ventillátort viszont nem.
ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!