Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan kültéri elektromos...

Van olyan kültéri elektromos váltókapcsoló, aminek az idejét korlátozni lehet?

Figyelt kérdés

A kocsibeállónk világítása úgy van megoldva, hogy a lakásból is, és kintről is felkapcsolható. Néha véletlenül úgy marad, de ezen felül időnként „magától” felkapcsolódik, hogy a kószáló macskák műve, nem tudom.

De mindegy.

Az volna jó, ha váltás után 5-10-15 mindegy mennyi perc után kikapcsolná a világítást.

Vagy próbáljak beépíteni mozgásérzékelőt?


márc. 14. 19:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot nem gondoltam át. A lakásból kifelé nem érzékelné a mozgást.
márc. 14. 19:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van:


[link]


50 W-os, de bőven elég lenne a 30 is.

Még a szomszéd udvar is bevilágítja, s nem kell hozzá kapcsoló sem.

márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Feltehetsz több napelemest. Pl.:


[link]


Ezek már elég erős fényt adnak.

márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megoldható, amit szeretnél csak nem pusztán kapcsoló cserével. A váltókapcsolók helyére nyomógombot kell tenni és valahová, ahol e két nyomvonal találkozik fel kell szerelni egy időrelét (lépcsőházi időrelé). [link]

Ez úgy működik, hogy a nyomógombtól kap egy impulzust, bekapcsol és addig tartja bekapcsolva a lámpát, amennyi időt megadsz neki.

Merem feltételezni nem a fogyasztással van problémád, hanem a fénnyel, ha bekapcsolva marad. Hogy kóbor macskákra felkapcsol, azt nem értem... Magától lámpa nem kapcsol fel, mozgásra pedig csak a mozgásérzékelős kapcsol fel. Feltehetsz egy mozgásérzékelős lámpát és akkor a két váltókapcsoló funkcióját veszti, de akkor felfog kapcsolni mozgásra. Ez lehet kutya, macska, egyéb állat, de mivel a mozgásérzékelő a hőnek a mozgását figyeli, hő alapján figyeli a mozgást, így nyáron képes akár egy fa mozgására is felkapcsolni, ha azt megfújja a szél. Ritka eset, de előfordul.

márc. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A macsek nem biztos, csak a szomszédok itt kóborolnak állandóan. A tetőre is felmennek, meg az alatta lévő polcra, a gerendákra is.
márc. 15. 08:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem, de egy macska sem szokta kapcsolgatni a lámpakapcsolót. Tehát vagy eleve most is mozgásérzékelős lámpád van és nem tudsz róla, vagy valami félreértés van, mert ha nem mozgásérzékelős a lámpád, az mozgásra nem kapcsol fel.

Nem tudom, ha nem zavar maga a fényszennyezés, tehát mondjuk ablakon beszűrődő fény és a szomszédot sem, azért ez is fontos, akkor egyszerűbb megoldás egy mozgásérzékelős lámpa, valami alacsony fogyasztású, akár elég egy 10W-os LED-es reflektor is közlekedési fénynek, ha viszont téged vagy a szomszédot feltehetően zavarná, akkor amit írtam, meg kell oldani egy lépcsőházi időrelével vaaaagy nem felejted el lekapcsolni a lámpát. :D

márc. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!