Vàlyogházban élünk. A fürdőben, nagy és kis szobában vannak LG fűtő.-hűtő légkondi. A barátom szerint ez mennyire egészséges. Én ráadásul mindig fázom. Ez normális dolog emellett a berendezés mellett?
A klíma huzat hatása miatt fázol, ez technológia jellemvonása. Megszokod vagy nem használod.
Meg gondolom hiányzik a kandalló "extrém" melege.
Túl magas a páratartalom, vegyetek szárítógépet és télen szinte mindent azzal szárítsatok, az szokott segíteni. Meg még a nem megfelelő szellőztetés is okoz magas páratartalmat a felázáson kívül.
a klímás fűtés jelenleg anlegjobb...csak..
...csak marhára nem mindegy, hogy mit tud a beltéri egység, hogy van beállítva a légáramlás, merre fúj, stb...nincs azzal semmi baj, azontúl anvályognak semmi köze, hogy kellemetlen a hőérzeted. Ha beállítod pl. 24 fokra, akkor ott mindig annyi lesz(remélem vastagfalú vályog?)
Az állandó légáramlás miatt nem penészedhet, kivéve, ha ott szárítod a mosott ruhákat.
Nálam, és a család más házaiban kiválóan működik a klímafűtés...igaz nem vályog, de tévedés a vályogra fogni a jelenséget.
Nagyon nem mindegy a beltéri beállítása(nálunk Gree van)
Olvass utána, főleg a kezelési könyvben. Sehol nem írják, hogy nem szabad vályogban használni.
>Soha nincs meleg komfortérzetem és rettentő hamar kihűl a szoba.
-Állítsd feljebb a hőfokot és ne kapcsold ki. Komolyan, az inverteres klímák akkor energiahatékonyak, ha részterhelésen mennek, tehát nem is kerül többe, ha folyamat megy, mint ha csak délután-este van bekapcsolva.
>Ráadásul hamar és gyorsan be is gombásodik, sokszor jönnek a k)límàsok kitakarítani.
-??? Nyáron szokott a beltéri gombásodni, mert akkor nedves, télen meleg vagy éppen forró a beltéri, nem gombásodik. Ha évente 1x, 2x jönnek, az nem sok, hanem szükséges (kivéve, ha magad megcsinálod, lényeg hogy tisztítani kell rendszeresen).
Gondolom akkor használjátok, amikor otthon vagytok, így teljesen lehűl a ház mire bekapcsoljátok. A klíma pedig ahelyett, hogy azonnal meleg érzést adna, huzat érzést hoz, ami nem segít a hőérzeten...
Szóval én itt használati problémát sejtek, de én pl. a "huzat hatás" és az egyenkénti szabályozás miatt nem is tartom "fűtési rendszernek".
Na végre! Mindenki elsiklott eddig afelett, hogy egy vályogházról van szó...
Fél méteres vályogfalaknak irdatlan tömege van, azonban hőátbocsátási tényezője mondjuk úgy, hogy nem túl jó, így klímával a falakat kifűteni nehezen lehet, nem ugyanaz a szituáció, mint egy szigetelt üregszerkezetes téglánál, de még egy szigeteletlen üregszerkezetes téglafal is előbb felmelegszik klíma fűtésnél, mint a vályogfal! Azért van rossz hőérzete, mert a falak hidegek és sugározzák a hideget! Klíma fűtésnél minden falhoz tolt bútor mögött a fal nem melegszik, ugyanis a ma gyártott nyeke-nyóka bútorok nem lábakon állnak, ezért mögötte a levegő nem tud cirkulálni! Ez penészesedést tud akár okozni, a klíma fűtés lehet hatékony, sőt az is. Baromira hatékony fűtési megoldás, és ráadásul olcsó is, de a jótól távol esik! Hőszivattyús fűtés, ami padló, fal, mennyezet fűtéssel működik, na azt lehet nevezni jónak, de ahhoz olyan hőszigetelőképességgel kell rendelkeznie a falaknak és az aljzatnak, hogy tudjon is működni, tehát az sem egy vályogházba való!
Minden házát hőn kell tartani, mert a falak, beton lehűlnek. Ez kevesebb energiát igényel, mint a nap 1x-i felfűtés. Gondolom csak akkor fűtötök amíg otthon vagytok. Ez így nem jó!!! Egy szigetelt tégla ház felfűtése 2-3 nap, egy könnyűszerkezetesé 1-1,5. A vályogház valószínűleg min 3+ nap.
Szóval az 1 héten nagyon megpörgetik a klímák a villany órát, de utána szépen beállnak viszonylag alacsony fogyasztásra.
Hogyan használjátok a klímákat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!