Radiátor fennt meleg lennt hideg?
Biztos hogy levegős .
A kazánba hidegen a nyomás 1.4-1.5 legyen.
A fűtő viz hőfokát állitsad 60 ra.
A használati meleg vízét 45 re .Amelyik radiátor melegit,azon zárni kell.
Ha automata légtelenítő van,akkor ki nyomja a levegőt,de a nyomásra figyelni.
A kazán alján van a feltöltő szelep,ez be is tud ragadni.Megszoktam mozgatni.Ha radiátor vége melegszik,az a radiátor már dolgozik.
Megoldás az, hogy légteleníted a radiátort. Az egyik végén van egy légtelenítő szelep, amit ki kell nyitni, addig hagyod nyitva amíg levegő jön ki, amint víz jön ki zárod. Tégy egy vízmértéket a radiátorra, hátha kontrás, a radiátornak a becsatlakozó csövek irányába kell lejtenie, ha nem arra lejt, akkor légtelenítés során enyhén meg kell emelni a radiátort.
Nem csak levegő miatt lehet hideg a radiátor egy része! Ha nem megfelelő a keringés, akkor is előfordul. Ahogy előttem is írták, lehet ezt szabályozni fojtással is, azokat fojtod, amelyik melegít, ha így is hideg marad, akkor sajnos még az is előfordulhat, hogy dugulás okozza az elégtelen keringést. Ez a leggyakrabban a radiátornál fordul elő, az idomnál, amivel rácsatlakozik a cső a radiátorra. Nálam az istenért nem jött rá több fűtésszerelő sem erre. Kapásból rávágta mindegyik, hogy levegős, próbálta légteleníteni, vakarta a fejét és ennyi... Mivel falon kívül van a szerelés nálam, így a problémás radiátorok közelében az összes idomot szétszedtem, kitisztítottam. Akinél nem ilyen egyszerű a helyzet, mert süllyesztett szerelés, ott átmossák a rendszert magasnyomáson, lüktetve.
"a radiátornak a becsatlakozó csövek irányába kell lejtenie"
Ez akkor igaz, ha a csövekkel ellentétes oldalon van a légtelenítő.
Nálam a pincéből jönnek fel a csövek, és a csövek tetején van a légtelenítő. Így a radiátorok is a becsatlakozó csövek irányába emelkednek, mert így tud kimenni a levegő, már a feltöltéskor, ill. később is odakeveredik a levegő a légtelenítőhöz, egy se levegős.
Az átmosást általában vegyszerrel szokták csinálni, ami feloldja a letömörödött üledéket. Ez átlagos háznál 100-120 E Ft. (Meg ahogy apám szokta mondani, kit hogy lehet becsapni...) Vegyszer nélküli mosásnál fennáll a lehetőség, hogy az első pár bordánál megfordul a víz, a többiben meg marad a lerakódás.
Az tény, hogy nincs rendes keringés. A lehetséges okokat leírták. Először mindenképpen a légtelenítéssel kell kezdeni a hibakeresést.
Miért meleg fent, és miért hidegebb lent..(?)Ez egy fizikai alaptétel..
A melegebb víz statikusan felszáll odabent,azaz fent marad (hőáramlás).
Ha azt akarod hogy alul is meleg legyen a radiátorod, akkor több áramlatot kell beengedni a radiátorba, azaz több keringést kell biztosítanod. Ezt jobban kinyitott radiátorszeleppel/és -vagy nagyobb keringtetéssel éred el. Bár lehet hogy ekkor aludni nem fogsz tudni az áramlási zajtól.
7
De nem palackról van szó, hanem radiátorról.
Abban pedig előfordul, hogy akár levegő, akár iszap miatt szinte 0 a keringés. Valami kis meleg víz becsorog fent, és ez meleg, de mire alulra kerül nagy sokára, akkorra lehűl.
Az elmúlt hónapban mindkettőre konkrét példát tapasztaltam itthon, és saját magam láttam, hogy ez tényleg valós lehetőség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!