Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pici sötét kis férgek a...

Pici sötét kis férgek a wc-ben, mi lehet az?

Figyelt kérdés

A wc-ben a járólapon tűnik fel egy-egy kis féreg, főleg éjszaka, nagyon gyorsak. Fél-egy cm hosszúak, sötétszürke vagy fekete. Kis sötét csík, a vége elvékonyodik, lába nem látszik, hogy lenne. Ha elnyomom, egy kis barna maszat marad a papíron. Egyszer-kétszer a fürdőben is láttam.

Mi lehet ez? Ki tudom irtani? Nagyon kevés van belőlük, de attól félek, elszaporodnak.


2010. okt. 18. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

ezüstös pikkelyke a neve


[link]

2010. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk évek óta vannak és nem szaporodtak el, általában késő tavasszal, nyáron és kora ősszel bújnak elő, de nem csinálnak semmi kárt, csak szaladgálnak a vécé padlóján éjjel. Amíg nem látsz, csak 4-5öt, szerintem ne bántsd őket. Legalábbis nálunk csaka vécében vannak és akkor is max 3-4, én nem bántom őket.
2010. okt. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak ászkaállatkáknak hívom őket, nálunk csak a beköltözésünkkor voltak, de találkoztam már ilyenekkel 4csillagos szállodában is, nem is egyszer. Szóval ez nem a ti hibátok. Párás környezetben jelennek meg. Ha gyakran és alaposan takarítasz - én pl. naponta felmosok a konyhában, fürdőben és a wc-ben is fertőtlenítős vízzel - és gyakran, alaposan szellőztetsz, el fognak tűnni. Illik vagy sem, mi pl. éjszakára kitárjuk a fürdőszoba és a wc ajtaját, hogy a páratartalom kiegyenlítődjön. Végül is naponta alaposan takarítom és többször szellőztetem mindkettőt, félnivalónk nincs, éjjel meg a kutya sem látja.
2010. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, megnéztem a képeket, valóban ez az.

Most vettük a lakást, még csak most "ismerkedem" ezekkel a lényekkel. A szellőztetés eddig is meg volt a fürdőben, de bevezetjük éjszakára a wc kapcsán is.

Az irtást egyelőre hagyom, társasházban úgyis az összes lakó kellene hozzá, de akkora gáz nincs.

Még egyszer köszi!

2010. okt. 19. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!