Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megszűntetni a...

Hogyan tudom megszűntetni a lemezgarázs alsó pontjánál a vízbefolyást?

Figyelt kérdés

4x5m-es zártszelvény az alja, ami 1 ujjnyira van a betontól rögzítve. 2 helyen befolyik a víz. Hogyan szüntetnétek meg a befolyást?


Homlokzatszigetelésből maradt meg ragasztó, vagy veszek kész betont és az alját mindenhol bejavítom. Ez működhet? Van gyorsabb/olcsóbb megoldás, ami működik? Korábban aljzatkiegyenlítőt gondoltam végig önteni, de elég sok kellene.


2023. aug. 7. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:

erre nincs olcsó és tartós megoldás, és egy újjnyi vastagságban jó sok kell belőle.

[link]

2023. aug. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fhú hát ilyenből elég sokba jönne ki. Ha az otthon lévő homlokzati ragasztóval csinálom az nem megfelelő?
2023. aug. 7. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:

A homlokzati ragasztód szerinted fel tudja venni a zártszelvény és a beton eltérő diletációjából adó mozgásokat?

A homlokzati ragasztód képes a vizet kívűl tartani, vagy ősszel jól megszívja magát, télen meg szét fagy?

2023. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azért kérdeztem.
2023. aug. 8. 17:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Soudal butyband

Ez különböző szélességekben kapható, szerintem a 10 cm széles kell neked.

Száraz és portalan felületről le sem tudod szedni.

Nálam víz alatt van ilyen ragasztás már több éve, mert az úszómedencénk repedését oldottuk meg ezzel.

[link]

2023. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Körbe ásol egy vajatot és elfolyó csatornázod, így az a víz ami befolyna, nem folyik be.
2023. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal a vízzel van a probléma gondolom, amikor az eső valamelyik oldalt telibe kapja, és az oldalfalon lefolyt víz befolyik a garázsba. Erre a körbe ásás nem megoldás.

butybund-ot kívülről kéne rátenni, hogy védje a zártszelvényt, ha belülről van rakva akkor idővel aláfolyik a por, majd nedves föld formájában kitölti a réseket és megindul a korrózió. Külső használatakor pedig csak bizonyos színösszetételeknél néz ki tűrhetően.

2023. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az alját akarná betonnal gányolni, ha fent ázna be..
2023. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Félre értetted!
2023. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!