Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi mindent tehet meg egy...

Mi mindent tehet meg egy ember a kertes háza védelmében?

Figyelt kérdés

Valaki szerint elég egy sima riasztó és kamera.

Mi más van amivel még megvédhetem a házamat betörők és társaik ellen?


2023. júl. 29. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan riasztóm van kamerarendszerrel amely ha jelez akkor a járőrszolgálat 15 percen belül kiér. Mellette rács van minden ablakon és erős zárak az ajtókon. A szomszéddal jóban vagyok. Mivel ő állandó lakos így vigyáz az én hátamra mert én csak nyaralónak használom a házat.


Eddig egy betörési kísérlet volt és a járőrszolgálat elkapta a betörőt.

2023. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Kutya, kutyák. Persze normálisan kiképzett és folyamatosan oktatott "karban tartott" kutyák, nem valami semmirenemjó-csivava.

Nem hivalkodsz. Nem parkolsz állandóan a ház előtt a világ legnagyobb mercédeszével csak hogy mindegyik csicska szomszéd lássa, hogy te vagy a legvastagadd a megyében.

A közösségi médiát is ésszel használod, nem rakod tele minden baromsággal amiről egy bűnöző sok infót meg tud szerezni a vagyoni viszonyaidról és a házadról, hogy azon belül mi merre van, mi hol található. Sok embert raboltak már ki csak azért, mert túl sok infót tett ki a facera, meg egyéb más helyekre. Bejelentkezel egy helyről a facera és már mennek is kipakolni a házat, mert tutira nem vagy ottho. Szóval nem csak rács kell, az is nagyon fontos, hogy ne hagyj túl sok támadási lehetőséget, ne osztogass magadról, házadról, stb információkat.

2023. júl. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

#2

A legharciasabb kutya sem tudja megvédeni a házat, mert a pillanatokon belüli elhallgattatásukra, kivégzésükre már millió megoldás ki van találva.

Viszont jelezni a nem odavaló eseményeket egy csivava is tudja.


Kérdező!

Éppen egy másik kérdésnél írtam az ollósrácsokról, amik belülről vannak szerelve, ajtókra, ablakokra, teraszajtókra. Jelentősen megnehezítik a bejutást és belülre tehetőek, nyithatóak, tehát te sem vagy bezárva.

[link]

Ha még riasztót is szereltetsz, akkor a ráccsal együtt biztonságban tudhatod az otthonod!

2023. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

Mennyibe kerül egy ilyen rács egy átlag bejárati ajtóra? Sacc/kb

2023. júl. 29. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

#4

Fogalmam sincs most mennyi, nekünk 20 éve van.

Tettem linket, szerintem kérj árajánlatot.

Ha beírod a keresőbe, több céget is kiad és amelyiknek jobbak az árai azzal egyezkedj.

Biztos nem lesz olcsó mulatság a mai méregdrága világban, de a külső fix rács sem olcsó és azt bejárati ajtóra, vagy teraszajtóra nem is tudod tenni.

2023. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Riasztó és őrszolgálat. Lehetőleg legyen valami kültéri riasztó is, hogy ne akkor induljon az őr, amikor már bent vannak az orkok a házban.

Őr nélkül igazából nem sok értelme van a vagyonvédelemnek.


A kutya nagyjából semmit sem ér, 3 másodperc lefújni őket.


A kamera sem akadályoz meg semmilyen betörést.

2023. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Riasztó rendszer és távfelügyelet.

Lehet kapni nyitás, törés érzékelőket, mozgásérzékelőket, fénytörésre reagáló érzékelőket, stb. A legegyszerűbb kihívni egy ilyen céget és velük egyeztetni az igényeket, már mindenre van megoldás. Nálunk pl. az ajtókon van nyitás érzékelő, bent minden szobában mozgásérzékelő, van terasz védelem és a hátsó fal teljesen le van zárva fénynyalábos riasztóval (nem tudom mi a hivatalos neve). Hátul vannak a hálószobák, ilyenkor nyitva az összes ablak, nekünk így megnyugtató, hogy nem mászik be éjjel senki, vagy ha mégis, azt rögtön tudjuk. Plusz távirányító pánik gombbal, hogyha itthon vagyunk és gond van, akkor jöjjön segítség telefonálgatás nélkül akár.

10 éve van meg a rendszer, sosem volt gond, ellenben nagyon jó érzés, hogy pl. egy hajnali 2 órás (fals) riasztásra kijön valaki és körbejárja a házat, nem nekem kell kimenni nőként, pláne ha esetleg egyedül vagyok itthon a gyerekekkel.

Felénk ez a cég minden hozzájuk bekötött házhoz időben kiért eddig gond esetén, vagyis jelentős kár sehol nem keletkezett, ahol igen, ott azonnal nyakon csípték az elkövetőt. Híre van ennek nyilván a településen, így ha a piti bűnözők próbálkoznak valahol, az nem a távfelügyeletes ingatlanoknál van.

2023. júl. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"A kamera sem akadályoz meg semmilyen betörést."

Sőt inkább felhívja a figyelmet, hogy valami értékest védenek.

2023. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

Hülyeség kutyát tartani házőrzésre a mai világban. Két nagytestű kutya 10 évnyi tápja és oltásai árából fullos riasztót lehet telepíteni. Aztán bekötni a helyi biztonsági szolgálathoz.


A kutyát 1500 forintos gázsprével a 16 éves c-gyerek hatástalanítja. Na ezt a riasztóval nem tudja megcsinálni!

2023. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!