Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panel lakásban érdemes műanyag...

Panel lakásban érdemes műanyagra kicserélni az ablakokat, erkélyajtót?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerősöm, aki szerint sokkal jobb, és van olyan is, aki arra panaszkodik, hogy penészedik tőle a fal és folyik le az ablakról a víz. Milyen márkájút érdemes venni?

Gealan, Fenstherm?


2010. okt. 14. 15:05
 1/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
83%

-sokkal jobb a hő- és hangszigetelés

-a szigetelést el kell "rontani" pl. beépített szellőzővel vagy gyakori szellőztetéssel azért, hogy ne penészedjen (ennek több más oka is van)

-könnyebb takarítani

-ha el akarod adni a lakást akkor nem éri meg a befektetés, de könnyebb eladni

2010. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

mi albérletben lakunk,de teljesen meg vagyunk elégedve a műanyag nyílászárókkal!

Télen is lehet az ablak mellett ülni, egy picit sem engedi át a hideget, és tényleg jó hangszigetelő.

Ha még ott laksz egy darabig, akkor szerintem megéri...a márkát sajna nem tudom.

2010. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyonjók a műanyag nyílászárók!
2010. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
érdemi különbség pedig nem lesz a különböző gyártók termékei között. Feltéve persze, hogy egy árkategóriáról beszélünk...
2010. okt. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

azért annak nézz utána, hogy nem terveznek-e panelprogramot, mert akkor kb 2x fizetheted ki az egészet.

ha mondjuk 5 éven belül erre nincs esély, akkor érdemes. pláne, ha el is szeretnéd adni majd később.


nos, lehet, hogy előletek eltitkolták a kivitelezők, de nekem mondta a hapsi, hogy ha a bukó állástól 45fokban lefelé fordítod a kilincset, akkor szellőző állásba helyezed az ablakot, a hideg minimálisan jön csak be, de van némi szellőzés, ugyanúgy mint a régi fa ablakoknál.

szóval ha nappalra úgy hagyod, akkor nem hűl ki a lakás, de nem is fog penészedni. jó eséllyel.


az én ablakaim 2/3-a Veka, a másik 1/3 Fensterm, az erkélyes meg classic fa :D

mindegyiket szeretem valamiért :D

2010. okt. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

"ha a bukó állástól 45fokban lefelé fordítod a kilincset, akkor szellőző állásba helyezed az ablakot"


Igen, van ilyen vasalat, de nem mindegyik tudja ezt.

2010. okt. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"azért annak nézz utána, hogy nem terveznek-e panelprogramot, mert akkor kb 2x fizetheted ki az egészet. "


Meg nem fizettetik ki kétszer. Azt levonják a tiédből.

2011. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!