Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Minek nevezzük manapság 1,5...

Minek nevezzük manapság 1,5 szobás vagy 2 szobás?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom,egy régi téglalakás.

Mindig gondba voltam,hogy minek is kell nevezni.


Van 2 külön nyíló szobája a lakásnak

-9,4m2

-16,5m2


Most ez egy 1,5 vagy 2 szobás lakás?Mi a hivatalos megnevezése manapság?


A régi papírokon még 1,5 szobás a megnevezése.



2023. júl. 15. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
1,5. A fél szoba min. 6 nm, az "egész" szoba min 12 nm.
2023. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam,de olyat is hallottam,hogy ma már nem is építenek 8m2 kisebb szobát,az újépítésű lakásoknál/házaknál
2023. júl. 15. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma már csak egèsz szoba van hivatalosan úgy tudom. Mármint darabra mondják. Az egèsz, fèl megszűnt.

De ugyanúgy használja mindenki, a règit, mert utal a szobák mèretère valamelyest

2023. júl. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami az 1-es ír, az régen létező besorolás volt, de azóta az OTÉK rendelet változott. A jelenleg hatályos rendelet szerint a lakószoba legalább 8 nm, alatta nem számít szobának. A félszoba besorolás megszűnt.
2023. júl. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hosszúhajú ***** válasza:
4. ez nagyon érdekes! nem is tudtam. de akkor hogy nevezik az ablakkal és külön bejárattal ugyan rendelkező de 8 nm alatti helyiséget?
2023. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Hivatalosan sehogy. Egy konkrét ingatlan konkrét helysége esetén természetesen rendeltetésének megfelelően (tároló, spejz, gardrób, gépészeti helység, mosókonyha stb.) lehet nevezni. A gyakorlatban a jelenlegi szabályozás ellenére továbbra is használatos a félszoba megnevezés.

2023. júl. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!