Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Őrizetlenül lehet hagyni...

Őrizetlenül lehet hagyni manapság Magyarországon egy családi házat hónapokra?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor melyik településen? Melyik település ilyen biztonságos? Én nem túl biztonságos településen lakom családi házban, de azon gondolkodom, hogy eladom, és kimegyek külföldre, és a ház meg marad. Rokonaimmal nem beszélek, barátaim nincsenek, tehát nem tudna senki ránézni a házra.

Nyilván nem azt kérem, hogy írjatok ide, hogy "X településen hónapok óta egyedül van a házam", mert nem ez érdekel, hanem az érdekel, hogy van-e ilyen település, vagy mindenképp inkább panelban gondolkodjak, és cuccoljak át oda. Elég sok cuccom van, a nagy részétől meg fogok szabadulni, de nem tudom mennyi fog maradni, és be fog-e férni egyáltalán egy panelba, ha amellett döntök, úgyhogy picit dilemmàzok.

Normális válaszokat kérek, hülyeségek nem érdekelnek!


2022. aug. 3. 11:45
 1/8 anonim válasza:
42%

Esetleg ha tüskés a kerítésed, földszinten rácsozott ablakok, biztonságizáras acélajtó, és minden más esetleges bejárat a lehető legjobban bezárva, meg kamerák, és riasztó.

Ezek megléte mellett én ott merném hagyni a házat.

2022. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, valahol kéne mégiscsak szerezni egy embert, akire rábízod. Valami közösségben, távoli rokon, esetleg bérbe adni egy részét, mondjuk egy szobát kiürítesz, azt kiadod minimális áron, és akkor ő kapcsolgatja a villanyt este.
2022. aug. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, konkrétan hol van a házad, de én is tuti megbíznék egy szomszédot, vagy falubelit, hogy párnaponta nézzen rá. Akár kis anyagi ellenszolgáltatás fejében...
2022. aug. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem településfüggő, inkább azon múlik, mennyire jellemző az adott utcában, hogy figyelnek egymásra az emberek. Nálunk van az utcában, aki külföldön dolgozik, és évente pár hétre jönnek csak haza, adtak kulcsot a szomszédnak, aki rendszeresen ránéz a házra, de a többiek is ugranak, ha bármi mozgást látnak az üres háznál.
2022. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a kissebseg kornyeken van a hazad akkor siman ott lehet hagyni honapokra. A szuleim kornyeken elofordul 1-2 lakatlan haz, emlekszem gyerekkorombol egy nagy 2 szintes garazsos hazra amiben nem laktak, a tulajdonos kulfoldon volt es evente kb 2szer ment haza.

Szereltess be riasztot.

Ha osszehaverkodsz a szomszeddal akkor lehet ingyen megcsinalja neked hogy ranez neha es fizetsz valakinek hogy nyirja le a fuvet, hogy ne nezzen ki elhagyatottnak

2022. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor meg akarod tartani a házat vagy nem? Mert nem egészen világos. Csak raktárnak ne tartsd meg, lehet bérelni akár 1-2nm-estől akármekkoráig.
2022. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Távfelügyeletre bekötött riasztó nélkül manapság necces még egy hétre is elmenni. Bárhol is laksz.
2022. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7, igen én is hasonlóképp látom, azért írtam ki a kérdést.

Költözni szeretnék, mert jelenleg egy olyan faluban élek, ahol szinte csak kisebbség lakik, és elég gyakori, hogy történik valami, és kint van a rendőrség. Így nem merném itt hagyni ezt a házat. Úgymond "raktàrnak" kéne valami hely, ahová a cuccaim berakom, meg ha ritkán hazajövök legyen hova lehajtani a fejem. Igazából nekem ennyi lenne a lényeg.

2022. aug. 3. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!