Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van olyan -ingyenes- programot...

Van olyan -ingyenes- programot amivel egy lakás, talaj vagy különböző anyagok hőterjedését lehet szimulálni külső/belső hő beállításával?

Figyelt kérdés
-

2023. júl. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs.
2023. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Program* Bocsánat,csak újra kellett fogalmazzam a kérdést,mert mint kiderült nem lehet személyeskedni azzal,hogy azt kérdezem,hogy "tudsz olyan programot...?"


Háztervezéses dolgokon agyalok,aztán érdekel,hogy pl talaj felé hogy terjed a hő télen/nyáron stb. Érdemes-e inkább kissebb talajfelületű emeletes házat építeni,vagy nagyobb talaj- (és ezáltal nagyobb hővesztő ) felülettel bíró lakást. Ügye télen (az esetek többségében) a talaj felől "fűt" (legalábbis kevesebb energiát igényel a talaj felé hőt veszíteni,ha az már eleve 10fokos 1-2méterrel lejjebb is, a ház alatt meg jobb esetben fokozatosan magasabb, hőtárolóként funkcionál -és az sem mindegy,hogy 20 vagy csak 5-10fok különbség van a felületek között), nyáron pedig pont emiatt nehezebben melegszik fel.

2023. júl. 10. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Ansys, alap szimulációkra AutoCAD. De építészek nem használnak ilyesmit, ha csak nem hőerőművet vagy antarktiszi kutatóközpontot kell tervezni. A hétköznapi hőmérsékleti különbségek és hétköznap használt építőanyagok annyira jól megférnek egymás mellett, hogy pár kritikus csomóponton kívül egy lakóház tervezésénél nem kell figyelni a hőtani részletekre.
2023. júl. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jav.: Vagyis AutoCAD-et természetesen használnak, de az abban lévő áramlástani modulokat nem.
2023. júl. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán a passzívház tervezèsnèl figyelnek a legjobban ès számolnak a hőtároló tömeggel, hőszigetelèssel ès árnyèkolással. Mivel pontosan kell számolni a tèli hővesztesèg miatt a szigetelèssel, ès nyári felmelegedèsmiatt a hőtároló tömeggel, ès árnyèkolással. Fontos a szoláris nyeresèg, benapozási szög, de ritkán veszik figyelembe ezeket.


Règi házaknál szokták újabban azt, hogy az alapot vastagon ès vègig szigetelik, körbe. Így megmarad nyárra a talaj hűtő hatása, de a hővesztesèg nem lesz vèszes tèlen, mert ehhez a teljes alapot meg kell kerülni a hőnek ami szigetelés van.

2023. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Mi most egy családi ház felső szintjén lakunk(beépített tetőtér) és így nyáron a kánikulában kimondottan érezhető,hogy nem közvetlenül a talajnál vagyunk. Jobb esetben az hűtene, így viszont csak a külső meleg hat és hiába klímázunk néha, az hamar leszökik az alsó szintre(főleg a lépcsőháznál érezhető,hogy mikor klímát használunk ott kellemes hideg lesz. Persze amíg megy addig nálunk is hűsít,csak gyorsan elmúlik a hatása,mert minden meleg hozzánk jön vissza) Persze ez ilyen, nyáron meg gondolom kimondottan jobb(lenne) ,ha a földszinten mindenhol fűtenének és nem csak 1 szobát. De ez megint tipikus együttélős/panelos/ dolog. "A szomszédok majd úgyis befűtenek/hűtenek,nekem meg elég az a 20fok is" Na mindegy.Nem ez volt a kérdés,bocsi :D
2023. júl. 12. 13:21
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

Energy2d-t találtam nemrég,miután "heat simulatorra" kerestem rá a googlén.

Kicsit gagyi de tökéletesen el lehet vele játszadozni. Az energy3d ennek kicsit kiterjedtebb változata.(3d-ben szimulálhatunk vele)

2023. júl. 12. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!