Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kívűl egy repedés,belül...

Kívűl egy repedés,belül pattog a fal,mi lehet ez?(többi lent)

Figyelt kérdés

A házon amit vettem és ahol volt kint statikus,van kint egy repedés,belül nincs,a statikus szerint olyannyira nem nagy,hogy nem hogy varrni nem kell,alá injektálni sem,azt mondta tegyünk rá gipszpogácsát,ami rajta van már több mint egy éve és nem repedt meg,viszont belülről a fal szinte fél óránként élesen de nem nagyot roppan,pattan,lassan fél éve figyelmes vagyok erre,de nem zárom ki hogy előtte is volt,csak nem figyeltem,az én ágyam a van abban a szobában aminek a külsején/külterén van a repedés,máshol nemigen hallottam ilyet a házban...

Kezdjek el félni,vagy ez "természetes"?



2023. júl. 8. 01:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tégla falat hallod
2023. júl. 8. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kaptal irasban is velemenyt? :) A statikusok akkor adbak komoly velemenyt ha a nevuket is adni kell hozza.


Amugy ha a gipsz nem reped akkor nincs gond.

Belul verd le a vakolatot azon a reszen es csinald ujra, tehetsz bele erosito halot is.

2023. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


1#

Ez megnyugtatónak tűnik,de honnan tudod biztosra?


2#

Igen kaptam papírt,és köszi a tippet.

2023. júl. 8. 10:19
 4/12 anonim ***** válasza:
1+ ha azt hallanád potyogna róla a vakolat
2023. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a fal mozgásáz hallod, akkor már régen rossz.

Szerintem valami hőtágulást hallasz. Csatorna igazodik ahogy melegszik/hül, vagy valami hasonlő

Vagy esetleg valamit fúj a szél ami oda-oda ütődik valamihez - például faág a csatornához. A tetőtartótnál kopog a vezeték ahogy leng, stb. ezeket a hangokat meg beviszi a fal, födém, ...

2023. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól, hogy egy véleményt kaptál sajat megnyugvásra meg lehet ám erősíteni egy régi hazat hozzáertő szakkivitelezokkel. Mondjuk én egy régi házat mielőtt vagyonokat teszek bele, biztos, hogy szerkezetileg rendbe tetetném.
2023. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Sok régi háznál koszorú sincs wmi kvázi összefogja a falazatokat, meg utólagosan vizszigetelest kell csinálni.
2023. júl. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt a koszorúbuzulást sosem értettem.

100 évig elvolt a ház anélkül, most hirtelen 2023-ban mindjárt össze is dől 2 perc alatt ha nem dobnak rá egy koszorút. 🤦‍♂️


Neked 7-es még a magyar nyelvvel is problémáid vannak. Tudod mit jelent az hogy kvázi? Majd nézz utána! Ha egy koszorú csak kvázi fogja össze a falakat, akkor pláne felesleges megcsinálni :D

2023. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az is lehet esetleg,hogy mivel a repedés ugye kint van és nyitott,a repedésre tűző nap és hőhatások idézik elő ezt a hangot,vagy esetleg valami bogár?
2023. júl. 13. 10:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Mennyit pattog? 1, 2, 100, 1000 pattogás óránként, naponként?

Ütemes, azonos időközönként, vagy össze-vissza?

Szélcsendben és/vagy szélfúváskor kopog?

Van a falban valamiféle vízvezeték, fűtéscső?

stb?

2023. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!