Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Merevfalú medence alatt...

Merevfalú medence alatt mennyire kell tökéletesen vízszintes talaj?

Figyelt kérdés
Puhafalú medence volt eddig, viszont az egyik évben nem volt tökéletes a talaj és reggelre kifolyt az összes víz. Idén merevfalú lesz, ilyen medencénk még nem volt.
2023. jún. 20. 08:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10 Neked meg bizonyára problémát okoz a szövegértés.
2023. jún. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11.

Bocs, de nekem normál úszómedencém van már vagy 25 éve, és medencézéssel is foglalkoztam vagy egy évtizedig, így valóban kérdéses, hogy konyítok-e hozzá.

(Ha egy 20 m3-es medencénél is be tudtam állítani a 3%-os lejtést a leeresztő irányába, talán a vízszintessel is elboldogulnék.)

2023. jún. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A 11-es csak trollkodik. Szerintem amig a kérdést nem olvasta el, addig fogalma sem volt róla, hogy létezik ilyen medence... De azért köszönjük az értékes hozzászólásait.

Ha már ennyire profivagy kicscssávó, akkor a profi berendezéseket is megnevezhetnéd, hogy pontosan mi kell ahhogy, hogy elegyengessünk egy placcot vízszintesre!?

2023. jún. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13.


Egyetértek veled.

Szerintem is csak okoskodik egy panelből.

2023. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

nevetségesek vagytok.

Konkrétan leírtam válaszban a kérdezőknek mik a saját medencénkkel a saját tapasztalataim. Megnyugtattam, hogy nem lesz gondja vele, mert nekem sem volt. 7 éve van ilyen medencénk, az első 6 évig bírta, most lesz a másodiknak a 2. szezonja. Az elsőt minden évben szétszedtük, elpakoltuk, majd nyár elején újra leraktuk. A telkünk ferde, ennek megfelelően a fűben kiásott helyen feltöltött homok hozza közel vízszintesbe a medencét.

Közel vízszintesbe, mivel nincsenek profi eszközeink, emelőnk, hasonlók, nem is törekedtünk soha tökéletességre és viola a medencénk mégis le lett rakva minden évben, jól működött.

A lábaival lehet igazítani azon ha van kis eltérés a vízszinteshez képest.

de persze ti aztán marhára tudjátok, hogy nekem mi az amim van és mit csináltam Nyilván ti vagytok a tökéletes segítség a kérdezőnek, akik szerint csakis az jó ha tökéletesen vízszintes a felület és persze akinek van medencéje, már csinálta, mint a kérdező szeretné, az csakis ostoba lehet.

De nem is ez volt a kérdés, az tény, hogy nem tőletek fog használható választ kapni.

A kérdés az volt, hogy megy-e valamelyikőtöknek a szövegértés. De a válasz erre is megszületett: nem megy.

2023. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15.

Nem érdekel a szenvedésed.


Nálunk már napok óta 28-30 C fok körül van a víz a kerti medencénkben.

Ma délután már elérte a 31 C fokot is.

Na csááá.

2023. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A merevfalúnál is okozhat statikai problémát, ha egyik irányba leejt, vagyis az egyik oldala nagyobb nyomásnak van kitéve.

Ettől függetlenül azt tudomásul lehet/kell venni, hogy ezek a medencék a medencézés legalja és ezt most senki ne értse félre. Szezonális, olcsó termékek, maik arra hovatottak, hogy egy-két szezonban kiszolgáljanak. Ha szerencséd van, akkor több is megadatik, ennyi. Nem kell tőlük többet várni, ennek okán ha a medencére nem költünk sokan én semmi másra sem költenék (pl. beton alap). Márpedig ha nincs tökéletes alap, akkor csak gond lesz vele. Lehet homokra tenni, persze. Nézd meg a medencés csoportokat hányan szívnak megsüllyedéssel, meg elszivárgó vízzel, aminek a helyét sosem fogják megtalálni. Vagy hány embernek szakadt a medencéje a lábak egyenletlenségei miatt. Ez ilyen. Mindenkinek el kell dönteni, hogy mennyi időt, pénzt, energiát kíván beletenni ebbe a "hobbiba". Nem baj, ha nem teljesen egyenletes a talaj, vagy hogy nincs tökéletesen vízszintben, de számolni kell ennek a "hosszútávú" esetleges hatásaival.

Összességében

2023. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. jún. 24. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!