Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőségetek visszat...

Ha lenne lehetőségetek visszatekinteni a jelenlegi otthonotok múltjába, érdekelne hogy mik történtek ott?

Figyelt kérdés
ha benne van hogy ugyanolyan eséllyel látsz durva tartalmat mint kedveset, érdekelne a lakhelyed története egy visszatekintésben? kevésbé élnél szívesen tovább egy olyan környezetben ahol kiderül hogy valami tragikus dolog történt valamikor?
2023. jún. 10. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az idős szomszédok elmesélték egészen 1900-ig, amikor a ház épült. Azt is, hogy kik laktak a lakásomban, kik voltak a szomszédok, hogy mi történt a házban az ostrom alatt és 56-ban.
2023. jún. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az en hazam uj, igy tudom hogy itt mi tortent. Egyik szomszed meselte hogy mielott a haz felepult volna ez egy ures telek volt es az onkormanyzate volt.

A szuleim hazaban abban a szobaban aludtam evekig ahol a papa meghalt regen, de o meg a szuletesem elott meghalt. Utana ures volt a szoba evekig, majd ki lett pofozva es en koltoztem be, utana a mama es a tesom is lakott benne, jelenleg meg vendegszoba.

2023. jún. 11. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van, egy család vagy 200 évig vezetett egy nagy naplót a falu eseményeiről, jelenleg a néprajzi múzeum valami raktárában porosodik, de nekem megvan legépelve. Meg egy könyv is megjelent a történetéről, az is megvan.
2023. jún. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ahol lakom, itt születtem. Megvan a ház-telek története levelezésekben, okiratokban. A 20-as években még béke volt, de jött a vh, itt vonultak át először a német katonák, majd az ukrán katonák. Ez pont elég a borzalmakból.
2023. jún. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, 120 éves a ház, már kutakodtam a múltjáról és az egykori lakókról. Ha lehetséges lenne az időutazás, szívesen megnézném az építését is (és szólnék a munkásoknak, hogy ne spóroljanak az anyaggal). "Tragikus dolgok" mindenhol történnek, ez az élet része, engem nem zavar.
2023. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi az 1#-esen a lepontozni való, mikor tényeket közöl?

Félnótások.

2023. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyjából tudom hogy mi történt a lakásomban.


Ez egy három emeletes,harmadik emeleti,erkélyes, 2 szobás téglaépítésű lakás, szocreál stílusban épült 1952-ben.

Tanácsi/bérlakásnak


Mikor elkészült a lakásnak az első lakói a nagyszüleim voltak friss házasként 1952-ben.

Édesapám már ide született 1964-ben.


Majd mikor 1990-ben megkezdődött a bérlakások privatizációja nagyapám megtudta vásárolni jutányos áron.


Nagyszüleim után az akkor már szolgálati lakásban élő édesapám örökölte meg a lakást.

Megnősült és ebben a lakásba költöztek édesanyámmal.


1996-ban én is ebbe a lakásban születtem.

Majd 2016-ban a szüleim a megtakarítasukból vásároltak vidéken egy házat ahol a mai napig is élnek.


2016-ban 20 éves dolgozóként kaptam meg ezt a lakást tőlük a szüleimtől ajándékba.


Az elmúlt 7 évben pedig lassacskán sikerült teljesen felújítanom.

2023. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és csak dicsekvésből gondoltad így elmeséled ezt az élettörténetet? :D mit lehet rá mondani, jó neked. a múltja sem volt rossz, a jövője sem annak ígérkezik. de vannak olyan falak amik jobb hogy hallgatnak, szerintem rontana az életminőségen ha valakinél valami nagyon durva derülne ki egy nagyon réginél
2023. aug. 28. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem értem kérdező,te most mit szeretnél hallani,mit mondjak???


"Ha lenne lehetőségetek visszatekinteni a jelenlegi otthonotok múltjába, érdekelne hogy mik történtek ott?"


Van lehetőségem rá ebben éltem egész életemben,elötte édesapám és a nagyapám is.


( Válaszoltam a kérdésedre lásd bővebben 7. Válaszomat)


"de vannak olyan falak amik jobb hogy hallgatnak, szerintem rontana az életminőségen ha valakinél valami nagyon durva derülne ki egy nagyon réginél"


Ezzel viszont nem tudok mit kezdeni,nem értem.


Válaszoltam a kérdésedre,értelmesen kifejtve,minek teszel fel kérdést,ha nem érdekel a rá kapott válasz?

2023. aug. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
csak kicsit dicsekvésnek éreztem az elejét
2023. aug. 28. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!