Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől akad el állandóan a...

Mitől akad el állandóan a szennyvíz átemelő szivattyú?

Figyelt kérdés

Nincs eldugulva, sőt már a lefolyókat is kitisztítottam mindenféle cuccal, házi praktikákkal, rendes bolti szerekkel is, valamiért még sem képes normálisan működni.

A szivattyú nem hibás, mert szív. De csak abban az esetben ha az úszót megmozgatom, azonnal elkezdi a szívást. Valamiért állandóan elakad az úszó, akkor is ha épp szinte csak tiszta víz van az aknában, nem csak akkor ha WC papír van benne, esetleg valami zsírosabb anyag (bár nem szoktunk semmit beleönteni a lefolyóba, esetleg maximum az étel leve vagy valami ami minimálisan belefolyik mosogatás közben, ügyelünk rá hogy ne öntsünk hülyeségeket a lefolyókba).


Mit tegyek?

A szolgáltató emberei nem kezdenek vele soha semmit, kiszedik a szivattyút, megnézik, beindítják, szív, működik, egy hét után újra ebből áll a napi programom, hogy naponta 3-szor lökjem arréb az úszót, hogy lemenjen a szennyvíz.



2023. ápr. 19. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az úszóba egy golyó van, a sok kapcsolástól beég, az a helyzet nem férsz hozzá hogy kontaktot megjavítsd, a legegyszerűbb az lenne ha vennél hozzá másik úszókapcsolót.

Vagy bele kell fúrni és kontaktsprével befújni hagy dolgozzon benne, ha kész kifolyatni és zsírmentesre letisztítani, majd a lyukat lezárni vmivel.

2023. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állítsd be az úszó kábelet megfelelő hosszúságúra
2023. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha ez szolgáltatói szivattyú, akkor más gépet kell kérni.
2023. ápr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem cserélik, csak ha elromlik.

Múltkor zárlatos lett a régi, több éves, ebben az esetben kicserélték, mikor már már a Fi-relét levágta.

De nincs jobb gépük sajnos. Mivel a régi, aki járt ki ezeket a hibákat elhárítani beszédes fickó volt, elmondta, hogy tudja, hogy ezek a gépek nem érnek semmit, tiszta víz szivattyúzására sem valóak, nemhogy szennyvízre, de ő nem tud mit csinálni, ha ez van nekik raktáron, ezt tudják hozni.

Állandóan csak a gond van vele, már átálltam a vékonyabb minőségű WC papírra szándékosan, nehogy baj legyen vele, hogy attól is elakadjon, az olyan papírtól ami nem bomlik rendesen szét a víztől.


Az úszó kábelt már beállítottam, nem ütközik neki az akna falának, se semminek, azt a részét megcsináltam, szabadon lebeg. Amint picit lökök rajta egy hosszú bottal, azonnal indul a szívás.

2023. ápr. 19. 16:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy saját szivattyú lesz itt a megoldás, csak nem tudom ki az aki vállalja egy ilyennek a beszerelését, elektromos bekötését, ugyanis én nem értek hozzá annyira, hogy ilyenekkel játszadozzak.
2023. ápr. 19. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:

ezt nem is mertem javasolni...ugyanis egy olyan merülő-szivattyú, ami mindent visz alsó hangon 90 ezer(nekem ilyen van) a szomszédban három lakáshoz már ipari darálós szivattyút szereltek...az egy vagyon, de nincs gond.

Ötletem nincs, a szakmámból eredően tudom, hogy nem nagy munka egy ilyen csere...persze nem olcsó.

2023. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Cserélje ki külső úszó kapcsolóra olcsóbb és mukodik.
2023. ápr. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!