FÉG K18 régi, de működő kombi gázkazán kazántest cseréjénél kell-e a kiegyenlítőtartály gáztöltéséért aggódni?
A rendszerből a vizet a kazántest bekötő hollandijai alatti szintre éppencsak leengedve, elszökik-e a gáz a túlnyomástartályból a víz fölül és szükség van-e a gáz utántöltésére?
Minden konstruktív hozzászólást köszönök.
Nagyon szépen köszönöm a gyors és segítő választ!
Időközben a beüzemelési útmutató webes rajza és a leírásban említett "zárt" jelző a kiegyenlítő tartályra vonatkozóan szintén segített, a zárt kiegyenlítő tartályra rákeresve a Google-ban kiderült, hogy a zárt azt jelenti, hogy a víz egy rugalmas membránnal a belső nitrogén gáztól elválasztva a membrán közvetítésével nyomja össze az ellennyomást adó nitrogén gázt.
Még az is segített, hogy emeletes ház esetén szükség lehet a gázra való levegő rápumpálásra a kiegyenlítőnyomás megnövelésére egy szimpla bicikli, vagy autós pumpával. Itt erre nem volt szükség, 0.5-2.0 bar között mozog a nyomás a kazánban fűtés közben. Cserélve lett a fűtésrendszer tetején a két automata légtelenítő a szobában (az egyik régi már teljesen el volt dugulva), az automata légtelenítő a szivattyún (nincs minden szivattyútípuson), valamint a 2.5 báros lefúvatószelep, mert a kazánból a víz ezen keresztüli leengedése után már nem zárt vissza tömören. És persze a lényeg, a kazántest is cserélve lett, mert az eredeti már 30 éves volt és kiégett a gyújtóláng felett. A gázelosztó rostélya ki lett porszívózva és körömkefélve :), minden alkatrész kívülről megtisztogatva. Az a szuper, hogy a gömbcsapokkal a kazán leválasztható a fűtéscsőhálózatról, így csak maga a kazán a lefúvatószelepnél könnyen leereszthető (a hőcserélő hengeren átfolyó kézmosó "meleg"víz nem volt leeresztve, csak a beömlőágon ideiglenesen elzárva).
Újratöltés (0.5 bárig; bal tekerő a membrános vízútválasztó szelepházon) és a kazántest tetején lévő csavaros légtelenítő elzárása a víz megjelenése után, majd gömbcsapok (víz, gáz) megnyitását követően gyújtóláng meggyújtása (csak ötödik kísérletre nyitott a mágneses gázszelep) jöhetett a 220V visszacsatlakoztatása majd téli üzemmódra váltás és a főégő begyulladt (néha egy-két percet a begyulladásra várni kell, mert függ a kazán előző állapotától is). Megnyitva a kézmosó víz beömlőcsapját, a kézmosó melegvízzel is lehetett tesztelni a működést.
Sehol nem csöpögött, a mester elégedett volt. Csak fokozatosan emelve a szobatermosztát szabályzótekerőjén a szoba elvárt hőmérsékletét, a kazánhőmérőt és a kazánnyomást figyelve (és nem a beépített hőmérséklet és nyomásvédelemre blazírozva, bár ezeknek is működniük kell), több ciklusban érte el a fűtésrendszer a kívánt 20 fokos szobahőmérsékletet, elvégre a kazánnak is lelke van, még 15 évet dolgoznia kellene :) .
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!