Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet pénzt úgy megtakarítani...

Lehet pénzt úgy megtakarítani ha egy költöztető cég helyett felbérelek egy két embert és mutatom nekik hogy mit hova kell rakni? (teherautóm az van)

Figyelt kérdés
2023. márc. 8. 05:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

persze, hiszen az üzemanyagot, a teherauto amortizációját, es a sofőr felárat megspórolod.

cserébe ha rossz embereket fogsz ki, lehet hogy búcsút inthetsz néhány bútorodnak, vagy sérülékeny eszközödnek, mikor odaverik a lépcsőfordulóban, vagy leejtik.

Én eddig mindig megbizható haverokkal költözködtem, es persze én is segítettem nekik költözni, mikor úgy volt. Autó vagy volt valakinek, vagy 7.5-est bereltümk sofőrrel együt.

2023. márc. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igazából nem bútorokról van szó hanem csomagokról és nem lakásból hanem raktárból. Persze van köztük törékeny is, amit viszont közben esetleg én becsomagolva tok és a végére hagyhatom. A probléma az hogy váratlanul el lettem tiltva orvosilag az emeléstől, rajongástól. Az még belefér hogy egy egy erzekeny eszközt becsomagoljak és biztonságban helyezzek a raktár egyik sarkában.


Mennyi órabért lehet amúgy adni ilyesmiért úgy, hogy nekem se legyen túl sok de ő is jól járjon?

2023. márc. 8. 06:06
 3/16 anonim ***** válasza:
12%

20-30 ezer forint alatt meg sem mozdul már senki.

Az két emberrel 60 ezer, és lehet hogy kifogsz két trógert..

2023. márc. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Én egyszer már csináltam hasonlót pár éve 1500-as órabérért
2023. márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igazából néhány óra lenne mondjuk három óra a bepakolás és három óra kipakolás és egy óra az átvezetés. A furgon 3 személyes így be is ülhetnek mellém, vezetnek szabad.


1500 gondolom ma már nem áll meg de azon számolva akkor 2*7*1500=

2023. márc. 8. 08:22
 6/16 A kérdező kommentje:
21500
2023. márc. 8. 08:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit felbérelhetsz ha az elvégzi a feladatot.

Azonban érdemes megnézni, hogy valóban jobban jársz-e velük vagy sem.

a költöztetők saját autóval mennek és vannak eszközeik is amikre szükség lehet, emellett van biztosításuk, hogy ha valami kárt okoznának mert elejtik.

De mi se külön céget kértünk fel a költözéshez. Az egyik ismerős szerzett teherautót, mi összehívtuk a barátokat és gyorsan meg volt a költözés. Igazából túl gyorsan is, mert a kis lakásban nem volt lehetőség mindent becsomagolni a 3 gyerek mellett dobozokba, a terv az volt, hogy kapunk egy kis teherautót és amíg az első körrel átmennek az új lakásba, kipakolnak, addig a maradék is bekerül zsákokba a cuccokból. Ehelyett az ismerősünk rendes volt és szerzett egy nagyobb teherautót, hogy ne kelljen húzni az időt - viszont így ömlesztve kellett válogatás nélkül bezsákolni ami még maradt, hiszen minden felfért egy körre a kocsira.

Ahogy barátaink meg költöztetőket hívtak ÉS mellette mentünk mi barátok is segíteni, hogy könnyebben menjen. Ott meg egy idő után figyeltünk csak fel arra, hogy át vagyunk verve. A két költöztető ugyanis megállt a teherautónál és az egyik csak lefelé adogatta róla a holmikat, a másik meg segített nekünk jól megfogni, hogy MI cipelhessük fel az emeletre. Na akkor röhögtünk egy jót majd barátom cserét rendelt el, hogy ha már a költöztető pasiknak fizetnek érte akkor ők lépcsőzzenek és ne a csajok a dobozokkal a vállukon akik meg csak segíteni jöttek.

Nem kell neked csinálnod. Akkor sem ha egészséges vagy, erre van az ember pénze, hogy könnyítse az életet. Nyugodtan kereshetsz embert aki segít, de nem lesz olcsó. Mert vagy fixen kérnek el nagyobb összeget a melóért vagy órabért kérnek - akkor meg addig fogják húzni, hogy meglegyen amit elképzeltek pénzben. Kérdezz rá több költöztetőnél is, van aki hajlandó csak a cipelésben segíteni, hogy mennek kis kocsival és a teherautót te viszed mellé. De első körben - ha már kocsi van - érdemes megkérdezni rokoni, baráti körben, hogy segítenének-e és vagy a pénzt nekik beígérni vagy egy jó vacsorát, sörözést, egyebet felkínálni amiért megéri nekik.

2023. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én csináltam volna az egészet egyedül ha nincs ez az orvosi helyzet...
2023. márc. 8. 09:31
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 De nem kell egyedül csinálnod. Minek? Hogy utána emiatt legyen egy másik "orvosi helyzet"?

Barátaink tanácsa amikor kezdtük az építkezést az volt, hogy ha van pénzünk megfizetni akkor minél többet csináltassunk meg inkább másokkal, azokkal akiknek ez a munkája. Nekik mindkettejüknek sikerült a spórolásba belerokkannia, az egyiknek a háta a másiknak a térde ment bele tönkre, csak amikor kiderült akkor már nem tudták visszacsinálni.

2023. márc. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#9: mondjuk kiváncsi lennék hogy tették így tönkre magukat.
2023. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!