Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szokatlan küllemû de nem túl...

Szokatlan küllemû de nem túl nehezen életben tartható növényeket ajánlanátok, cserepesnek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 30. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, tetszenek-e ezek, nekem mindkettő van, szerintem nagyon jól néznek ki, és nagyon szívósak!

Az egyik az oszlop sansevieria:

[link]

A másik pedig a "szokásos Zamioculcas "Raven" nevű változata, ami "fekete" levelű:

[link]

Ezt különösen megcsodálja mindenki, nagyon jól néz ki élőben!

2023. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Ezek tényleg jól néznek ki!

Kár hogy cserepes, tudnék olyat is mondani aminek cserép sem kell.. :-)

2023. jan. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 másodikon lakunk, szóval kert az nincs, de ha itt megmarad mittudomén vízkultúrában, mondhatod 🌿🌱😊
2023. jan. 31. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kert, még hidrokultúra sem ennek. :-)

Tillandsia ionantha például.

Ha virágzik, ilyen szép színes tud lenni: Lila virággal, piroskdó fellevelekkel.


[link]


Néha csak egy kis permetezést kíván, függ ez a szoba páratartalmától, hőmérsékletétől. Nekem már van négy ilyen növénykém is, a Tillandsia Funckiana a kedvencem mind közül. Nagyon sok sarjat hozott eddig. :-)


[link]


Lehet így képkeretbe is tenni őket, de akár ott a szakállbromélia is, mely még függönnek is kiváló! Azzal nincs tapasztalatom és nem is feltétlenül ajánlanám, mert gyakori permetezést igényelhet.

2023. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úú ez de jó.


Pára az van rendesen, azt szeretni fogja.

2023. jan. 31. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Az szuper! :-)

Említi a linkelt oldal a Tillandsia usneoides-t, akkor bátorkodhatsz azt is kipróbálni például függönynek, ha látsz benne kreativitást. :-)

2023. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!