Érdemes párásító berendezést venni télre vagy elég a szellőztetés ?
Sokat gondolkoztam rajta hog érdemes e ilyen készüléket venni, vagy fölösleges és elég ha naponta 2-3x kiszellőztetek.
Van értelme egy ilyen készülékre beruházni?
Amit tudok hogy teregetni is érdemes szárrítógép helyet télen, amit csinálok, viszont ritkábban mosok ruhákat.
Ezt néztem ki: Stadler Form Oskar. Rendes kemény vízes csapvízzel is használható, nem juttat ásványokat por formályában levegőbe mivel nem ultrahangosan működik.
sokan úgy párásítanak, hogy egy tálba vizet öntenek, és ezt ráteszik a fűtőtestre.
Ne vásárolj ilyen masinát.
A rövid válaszom az, hogy be kellene szerezni egy két páratartalom mérőt, és annak alapján eldönteni, hogy szükség van-e a párásításra. A jobb minőségű mérő műszerekből kb 10 eFt 2 db. ( [link] ) Míg egy komolyabb párásító nagyjából 20 ezernél kezdődik, és lehet, hogy nincs is szükség rá, csak esetleg majd húsvétkor, amikor a böjti szelek is fújnak és nem esik hetekig az eső.
A hosszú válaszom az, hogy jól mondják az előttem kommentelők, a téli hidegben való gyakori szellőztetés egy fűtött helyiségben csökkenti a páratartalmat. Tehát kint hiába azt méred, hogy 2 C fokos levegőben 80% a relatív páratartalom - és azt te szeretnéd beereszteni. [Ez a 2 fok 80% relatív páratartalom 4,46g víz/1 m3 levegő koncentrációt jelent] A relatív páratartalom hőmérsékletfüggő, és ha ez a 2 fokos levegő felmelegszik odabent 22 fokra, akkor a relatív páratartalom közben bőven 80%-ról bőven 40% alá esik. Ugyanis 22 fokon 7,76 g víznek kellene lennie köbméterenként a levegőben, hogy 40% legyen a relatív páratartalom, de nincsen csak 4,46 gramm benne. Nyilván most durván sarkítottam és úgy vettem, hogy a benti meleg levegőt komplett kicserélted a kintire. Ha bent száraznak érzed a levegőt, mert szárad a szemed, szárad a torkod, akkor szerezz be egy-két műszert, és mérd. Én átestem a lovon, mert több családtag is asztmatikus, és én minden helyiségben mérem a páratartalmat. De kettő elég, és hordozhatod egyik helyiségből a másikba. Ha valóban napi kétszeri kereszthuzatos szellőztetéssel is 40% alatti értékeket mérsz, akkor mindenképpen szükség van párásítóra is. Ekkor kell csak az ultrahangos párásítót (párásítókat) beszerezni. Nálunk ez húsvét előtt szokott előkerülni, hogy alig bírom 40%-ig feltornászni a páratartalmat. Mert száraz a levegő. Ilyenkor napi két kanna (10 liter) ioncserélt víz is elfogy a két párásítóban. Egy a gyerekszobában ködöl, egy meg az étkező-nappali helyiségben. Jelenleg napi kétszeri szellőztetéssel még 45-50% közt van nálunk a páratartalom, és nem is panaszkodik senki, hogy szárad a szeme, vagy éjszaka alvásnál kiszárad a szája.
Ha megmérted, és ismered a relatív páratartalom értékeket otthon, és valóban alacsony, akkor egy kommentben írd meg és tudok ajánlani jó, és hatékony ultrahangos párásítót. [A google által feldobottak többsége csak illatmécses, minimális vízpára képződést generál] [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!