Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kell mindent illatosítani?

Miért kell mindent illatosítani?

Figyelt kérdés

Manapság mindenki mindent szintetikus anyagokkal illatosít - a ruhákra megy az öblítő, a szekrénybe parfümök, a vécébe vécéillatosító, illatosított tusfürdő, testápoló, samponok, szappan, krémek, mosogatószer, felmosószer, lakásillatosító, vasalófolyadék, illatgyertya, satöbbi, satöbbi.

Mire jó ez?

Vagy én lennék a maradi? Nem szeretnék allergiás lenni és szerintem ezek a vegyszerek igenis allergizálnak. Ma meg már mindenki normálisnak tekinti, hogy allergiás. Nem elég, ha tiszták a ruhák, illatosak is legyenek, bár semmi értelme, mert amikor az ember felöltözik, úgyis parfümöt fúj magára. A lakásnak alapból megvan a saját illata, csak szellőztetni kell rendszeresen meg takarítani, hogy jó legyen.

Eleinte azt gondoltam, hogy ez azért van, mert az emberek elhiszik, amiket a reklámokban a fejükbe tömtek. De most már kételkedem, mert mindenki ilyen. Velem lenne a baj? Igénytelen lennék emiatt?

(én csak magamra szoktam pár csepp parfümöt tenni, de abból sem annyit, hogy illatfelhőt húzzak magam után az utcán)


2010. szept. 29. 23:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Érdekes, azt hittem, egyedül vagyok a véleményemmel - hát ezek szerint nem, ez megnyugtató :)

2010. szept. 30. 07:23
 12/16 anonim ***** válasza:

Én bizonyos illattöménységtől szabályosan rosszul vagyok, megfájdul a fejem, és hányingerem lesz. Egy boltban vagy liftben, ha mellém kerül egy agyonparfümözött ember, már zöldülök.


A lakás illatairól. Nálam csak a tusfürdő, a sampon, a mosószer, és az illattalan (tényleg alig van illata) öblítő van. A szekrényben ugyan van benn levendula, de az a molyok ellen. Ugyanúgy, a szobámnak is megvan a maga illata, ami a szellőztetésből, a könyvek illatából és a néha-néha (mondjuk két-háromhetente) meggyújtott füstölő után marad. Bár én a füstölőt elsősorban nem illatosításra használom. A wc-ben keletkező kellemetlen szag ellen meg gyufát szoktam gyújtani, és beválik. Ha valamilyen "ízes" dezodorom van, parfümöt már nem használok. Az amúgy is csak ünnepekkor és szóbeli vizsgakor szoktam, egy-két cseppet. De néha illóolajat. Ágyneműt meg ki szoktam tenni napra. Jobban felfrissül, mint akármilyen műspricctől.

2010. szept. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jó,jó de ha azt nézzük, régen mosógép sem volt, és anélkül is éltek az emberek. És még lehet,hogy jobb is volt, nem kellett annyi energiát előállítani. Van aki szereti, van aki nem. Mindenki maga dönti el. Én pl. illatgyertyát használok a nappaliban. Meg is mondom,hogy miért. Az esküvőnkön az asztalokra illatgyertyák voltak rakva. Nagyon jó illat volt bent, és szeretem ezt az illatot. Az esküvőnk jut róla eszembe, ezért minden este meggyújtok egyet. De nem használok füstölőt, más légfrissítőt!
2010. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ezt hozta a civilizáció ezzel is kiakarunk tűnni az állatvilágból hogy nekünk olyan illatunk van mint egy nagy virág mezőnek és higiénikusak meg vegytiszták vagyunk ami persze hülyeség mert annyi minden él bennünk ami a többség szerint gusztustalan és ha látná menekülne de hát nem látja senki így kit érdekel? Viszont ezzel tartozunk jobban az állatvilághoz mert a szaglásunk nem éppen a legjobb mintha ezt próbálnánk túlszárnyalni mindenhol. Következtetés: Azért kell mert emberek vagyunk. :)
2010. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez egy megszokás lehet és végülis élvezzük, hogy manapság már ez is megadatik, hogy ilyen igényesnek tűnhessünk, mert aki nem használ wc-illatosítót, az igénytelen. Kenjük magunkra a sok vegyszert, szívjuk be a tüdőnkbe a wc illatosítókat és eszünkbe sem jut, hogy a saját testünkkel mit teszünk.

Én a wc-be kénytelen vagyok illatosítót tenni, mert lakótelepen alulról felfelé jön hozzánk a bűz, de nem sprayt használok, hanem a wc.be rakhatós illatanyagot, ami a természetet szennyezi sajnos.

Már nem használok öblítőt, helyette ecetet öntök a gépbe. Nem használunk tusfürdőket sem, mert azok megmaradnak a bőrön, érezhetően és nem szedik le az elhalt hámokat. Olcsó szappanokat veszek és örömmel használom, mert tudom, nem ártok vele annyira magamnak.

Mosogatószerre tudtok valami természeteset? Mert nagyon bánt, hogy az kerül az edényekre és mikor elmosom a teflonos edényt, jól leöblítem és eltörlöm, teszek bele kis zsírt (az olaj káros), akkor melegítéskor látom, hogy színes lesz a felülete, mint amikor az úttestre kiömlik az olaj. Ezt esszük meg.

Teljesen egyetértek veled.Próbáljunk meg minél természetesebben élni!

2010. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok:

Szerintem egyébként a környezet és magunk szennyezése mellett kellemes a jó illat. Többen említették pl. az illóolajokat, amik pl. természetesek és nem ártanak. ILyenekkel miért ne lehetne illatosítani?

2010. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!