Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kell mindent illatosítani?

Miért kell mindent illatosítani?

Figyelt kérdés

Manapság mindenki mindent szintetikus anyagokkal illatosít - a ruhákra megy az öblítő, a szekrénybe parfümök, a vécébe vécéillatosító, illatosított tusfürdő, testápoló, samponok, szappan, krémek, mosogatószer, felmosószer, lakásillatosító, vasalófolyadék, illatgyertya, satöbbi, satöbbi.

Mire jó ez?

Vagy én lennék a maradi? Nem szeretnék allergiás lenni és szerintem ezek a vegyszerek igenis allergizálnak. Ma meg már mindenki normálisnak tekinti, hogy allergiás. Nem elég, ha tiszták a ruhák, illatosak is legyenek, bár semmi értelme, mert amikor az ember felöltözik, úgyis parfümöt fúj magára. A lakásnak alapból megvan a saját illata, csak szellőztetni kell rendszeresen meg takarítani, hogy jó legyen.

Eleinte azt gondoltam, hogy ez azért van, mert az emberek elhiszik, amiket a reklámokban a fejükbe tömtek. De most már kételkedem, mert mindenki ilyen. Velem lenne a baj? Igénytelen lennék emiatt?

(én csak magamra szoktam pár csepp parfümöt tenni, de abból sem annyit, hogy illatfelhőt húzzak magam után az utcán)


2010. szept. 29. 23:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Veled értek egyet és nem használok se öblítőt (a mosószernek úgyis van illata), se WC illatosítót (ott a tisztaság legyen az illat), se lakásillatosítót (mért kéne, hgy egy lakás illatszerboltillatban pompázzon?) A friss illatú tusfürdőt szeretem, mert jó kedvre derít, és a hajon is kellemes a finom illat. De semmi máson.
2010. szept. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Én sem használok wc- illatosítót (kétnaponta kisikálom alaposan, enni lehetne belőle olyankor) ,sem füstölőt, sem lakásillatosítót, meg valasófolyadékot, de a többit igen. (Illatos tusfürdőt, sampont, parfümöt, öblítőt, testápolót), mert szeretem a jó illatokat magam körül. Jókedvre derítenek.
2010. szept. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Az illatokat ugyanúgy lehet élvezni, mint a látványt vagy a hangokat, az orrunk is érzékszerv. És nem csak szintetikus illatanyagok léteznek, lehet szobát illatosítani egy csokor virággal is. Illatos tusfürdővel zuhanyozni még kétségkívül élvezetesebb, mint mosószappannal.
2010. szept. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

Lassuk csak, hasznalok:

2 fele illatositot a lakasban, igy jo erzes, hogy nem csak a latvany, hanem a szag is valtozik, mikor a eloszoba, illetve nagyszababan megyek,

idozitett kapcsolora rakott illatositot a haloszobaba, mert jo erzes "mindig friss" szobaban aludni.

Alkalomadtan hasznalok illatgyertyat, illetve fustolot, mert jot tesznek a hangulatomnak.

Illatositot a wc-be, mert bar nem eszek belole ket naponta, jo, ha friss illata van, mindig.

Amit nem hasznalok: ruha illatositot, felmosashoz illatositot, meg ilyeneket.

Cserebe nem vagyok allergias, es talan ami fontos adalak, hogy "videki" vagyok, valoszinuleg emiatt erzem ettol jobban magam, nem ment meg tonkre a szaglasom a sok szmogtol. :)

2010. szept. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

ez az allergiapara sztem túlzás.

nagyim is imádta illatosítani a lakást, a ruhákat, és saját magát is. semmi baja nem volt soha.


én is imádom, ha jó illat van, pláne ha vendég jön, nem szeretnék igénytelennek tűnni. tény, hogy naponta akár 3-4 órát is szellőztetek, de nekem fontos, hogy legyen egy olyan illat a lakásomban, ami csak az enyémre jellemző. hogy érezzem, hogy igen, most hazaérkeztem.


szeretem az öblítőt, a dezodorokat, parfümöt, finom tusfürdőt, folyékony szappant, füstölőket, párologtatós olajokat, a wcben mindig van az a domestos rúd.


illatok nélkül képtelen lennék élni. és nem vagyok allergiás. ez nem csak ettől függ. ismerek pár embert, akik fele ennyit nem törődnek az illatokkal, mégis prüszkölnek éjjel-nappal.

sztem sokat számít a dolgok minősége is.

2010. szept. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Az illóolajok befolyásolják az ember hangulatát, mint pl a levendula nyugtató hatású. Ugyanez vonatkozik a tusfürdőre is. Pl valahogy szívesen zuhanyzom levendulaillatú tusfürdővel ha másnap vizsgázom, és olyan ideges vagyok, hogy esélyem sincs éjjel elaludni. Ha meg felébredni szeretnék reggel, akkor mondjuk jólesik a citromfű. Ha a párom várom gyertyafényes vacsorára, akkor romantikus illattal fürdök, és rózsaillatú parfümöt fújok magamra... A fahéj illata afrodiziákum stb stb stb. Lehet illatosítani illóolajokkal is, nem kell feltétlenül sprayket használni.

A másik, hogy előfordul, hogy nagydolga volt valakinek a WC-ben, és utána mennél be. Hát várhatsz mire kiszellőzik főleg ha nincs ablaka az udvarra, mert mondjuk panelban van a helyiség és csak egy csöpp szellőző van.

De az a helyzet se jobb amikor a fürdőszobában van a WC és reggel mindenki intézi a "dolgait" de készülődni is kell. Akkor se lehet mindenki után tökéletesen kiszellőztetni úgy,hogy addig a fürdőszoba üresen áll, és mindenki elkésik a munkából. Főleg ha tél van és kit fagy, vagy éppen szintén csak a panellakás szomszéd helyiségébe lehet a szagokat ereszteni mert nincs ablak a fürdőszobán.


Van, hogy elengedhetetlen az illatosítás!


24/L

2010. szept. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az illóolajok befolyásolják az ember hangulatát, mint pl a levendula nyugtató hatású. Ugyanez vonatkozik a tusfürdőre is. Pl valahogy szívesen zuhanyzom levendulaillatú tusfürdővel ha másnap vizsgázom, és olyan ideges vagyok, hogy esélyem sincs éjjel elaludni. Ha meg felébredni szeretnék reggel, akkor mondjuk jólesik a citromfű. Ha a párom várom gyertyafényes vacsorára, akkor romantikus illattal fürdök, és rózsaillatú parfümöt fújok magamra... A fahéj illata afrodiziákum stb stb stb. Lehet illatosítani illóolajokkal is, nem kell feltétlenül sprayket használni.

A másik, hogy előfordul, hogy nagydolga volt valakinek a WC-ben, és utána mennél be. Hát várhatsz mire kiszellőzik főleg ha nincs ablaka az udvarra, mert mondjuk panelban van a helyiség és csak egy csöpp szellőző van.

De az a helyzet se jobb amikor a fürdőszobában van a WC és reggel mindenki intézi a "dolgait" de készülődni is kell. Akkor se lehet mindenki után tökéletesen kiszellőztetni úgy,hogy addig a fürdőszoba üresen áll, és mindenki elkésik a munkából. Főleg ha tél van és kit fagy, vagy éppen szintén csak a panellakás szomszéd helyiségébe lehet a szagokat ereszteni mert nincs ablak a fürdőszobaán.


Van, hogy elengedhetetlen az illatosítás!


24/L

2010. szept. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy 2x elküldtem, lefagyott az oldal.
2010. szept. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Mert ma ez a divat! A vegyszerek nemcsak allergizálhatnak,de szennyezik is a környezetet. Igaz,ezzel nagyon kevesen törődnek.

Régen nem volt minden illatosítva,mégsem hiányzott senkinek.

Inkább legyen egy lakás,vagy ember illatmentes,mint a különféle illatok zavaró egyvelege.

A tusfürdő naracsillatú,a szppan levendula,a törülköző viola ,a smink minden darabja más illatú. Hogy az összhatás ne legyen rossz, a parfűmből kell annyi,hogy csak azt érezze valaki.

Illatok helyett a szellőztetés,a tisztaság,nyáron élő virág, a szekrényekben esetleg levendula (főként a molyok ellen), bőven elegendő.

Kedély javításra pedig egy-egy kedvenc zene meghallgatása,vagy éppen egy jó könyv olvasása tökéletesen megfelel.

2010. szept. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek:)
2010. szept. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!