Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fizetnem kellene a kerítésbe ?

Fizetnem kellene a kerítésbe ?

Figyelt kérdés
Új szomszédom lett és nem tetszik neki a régi kerítés másikat akar . Azt szeretné felesbe fizessük . Viszont nekem tökéletes a mostani is . Neki kéne fizetni az egészet nem ?

2022. júl. 26. 09:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
Attól függ kié a kerítés, annak kell fizetni. Ha a tiéd és az nem tetszik neki, akkor szerintem, ha sokkal jobb lesz, mint a mostani menj bele a felesbe. De az ő kerítésébe ne fizess.
2022. júl. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez talán helyenként változó, nálunk megvan az, melyik oldal az én kerítésem, melyik a szomszédé. Az én felelősségem, hogy a saját oldalamon legyen egy funkcióját ellátó kerítés. Hogy ez egy drótháló, vagy kovácsoltvas, az az én döntésem.

Ha neki nem tetszik, de nekem megfelelő és egyébként a funkcióját ellátja, saját költségén cserélje ki, feltéve hogy beleegyezem. (Saját oldalon).

Másik oldalon természetesen nem kell a beleegyezésem, de az meg fel se merülhet, hogy fizessek bele

2022. júl. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Már megszűnt ez a "kié a kerítés" jogszabály - legalábbis felénk (Pest m) mióta a divatba jött sok helyen a kerítés nélküli építkezés. Az épít kerítést, akit zavar, ha nincs.


Én biztos nem fizetnék egy fillért sem azért, mert a szomszédnak nem tetszik az egyébként jól funkcionáló kerítés. Ha anno én építtettem, akkor azért nem, ha a régi szomszédom akkor meg azért nem.

A maximum "hozzájárulásom" annyi lenne, hogy elviselem a rumlit, bent tartom a kutyát-macskát-gyereket, míg ezen ügyködik.

Természetesen, ha egy düledező rom a kerítés és már terveztem a cseréjét, akkor belemennék a felesbe, egyébként nem.

2022. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
Szembeállsz a házzal az utcafronton. A házadtól jobboldalra eső a te kerítésed, ezt neked kell megépíteni és karbantartani. Ez jogszabály.
2022. júl. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
És a hátsó kerítés kié? Kinek kell megcsinálnia?
2022. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy minőségibb kerítés nem két fillér, még az elválasztó sem. Én nagyon nem szeretném, ha a szomszédom osztaná be a pénzem, mert neki nem tetszik valami. Ültessen a nem tetsző kerítés mellé sövényt és ezzel el van intézve.

Holnap majd azt találja ki, hogy fessem át a házat vagy térkövezzek, mert neki bántja a szemét?

Nem kell vele összeveszni, de simán megmondhatod, hogy a következő tízéves terveitekben nem szerepel a kerítés csere, még felesben sem!

2022. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
A jobboldali kerítés folytatásaként a fele.
2022. júl. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Helyi építési szabályzat alapján lehet olyan, hogy melyik oldali kerítést KELL megépítened és karban tartanod. Ha a szabály szerint ez a kerítést neki kell megépíteni, akkor szerintem ne fizess bele (mert neked a mostani is jó). Ha viszont nincs ilyen szabályozás vagy a te kerítésed lenne, akkor mérlegelj, megéri-e neked belefizetni, hogy jobb kerítés legyen?
2022. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

Én egyébként mindenképp megbeszélném vele, hogy milyen kerítsést is akar, mert ha egy sokkal szebbet szeretne, lehet érdemes lenne belemenned.

De egyébként meg ha nem szeretnéd, nem kell belemenned a költségekbe, neki legyen elég annyi, hogy beleegyeztél.

2022. júl. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Itt van leírva, amiről beszéltem:


"A kerítés építés törvényileg nem szabályozott. Azaz kertünk, telkünk körülhatárolása nem kötelességünk. Lehetőség. A szabályozás nélkül épített kerítést bármikor el is bonthatjuk.

A helyi szabályozások azonban előírhatják a telekhatárolást, akár annak formai megjelenését is. A helyi építési szabályzat és a településképi rendelet általában csak a településképet érintő, közterület felőli frontkerítésekre vonatkozóan szabályoz. A helyi rendeletek tekintetében olyan előírás, amely a hátsó-, és oldal telekhatáron kialakítandó kerítésre vonatkozik nincs."

[link]

2022. júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!