Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy álló kombi gázkazán lehet...

Egy álló kombi gázkazán lehet gravitációs (azaz nem cirkó), illetve átfolyós? Vagy ezek mindegyike cirkó és tárolós?

Figyelt kérdés
A kérdés tehát azokra az ÁLLÓ kazánokra vonatkozik, amelyek a fűtés mellett meleg vizet is adnak.

2022. júl. 16. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Itt két fogalmat keversz.


A gravitációs az égéstermék-elvezetésre vonatkozik, az lehet gravitációs (hagyományos kémény), turbós (külön frisslevegő-bemenet és égéstermék-kimenet), illetve kondenzációs (egy kémény koaxiális "csövekkel"). Létezik cirkókazán mindhárom kivitelben.


Az átfolyós a HMV-részre (nem fűtés, hanem melegvíz) vonatkozik, azt jelenti, hogy az égéstéren átáramló vizet melegíti fel, külön tartály nélkül.


Létezik kazán, ami fűtés mellett átfolyós vízmelegítővel is rendelkezik (gravitációs készülék újonnan nem szerelhető fel), pl. [link]

2022. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nem vagyok tisztában ezekkel. Közben megnéztem ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__10866..

amire én gondoltam mint cirkó, az lehet, hogy a keringetőszivattyúra vonatkozik. Szóval a gravitációs is lehet cirkó, de a keringetőszivattyús csak cirkó lehet, de gravitációs nem?

2022. júl. 16. 17:01
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor inkább így kérdezem: egy álló kombi gázkazán lehet nem keringetőszivattyús, lehet átfolyós?
2022. júl. 16. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A kombi gázkazánban mindenképpen van keringetőszivattyú, hiszen a cirkofűtés lényege (mint ahogy a nevében is benne van), hogy meleg vizet cirkuláltat a fűtőtestekben.


Ettől független a HMV-rész, ami lehet átfolyós is. Tárolós kazánnál is általában ugyanaz a cirkulációs szivattyú üzemel, csak egy másik szelepen keresztül is cirkuláltathatja a fűtővizet a tároló hőcserélőjében.

2022. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#1 Szerintem arra gondol hogy minden kazán alkalmas e gravizációs rendszerre.
2022. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a kémémybe kötött kazánban nincs keringetőszivattyú, de a turbós és kondenzációsban van?
2022. júl. 18. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kondenzációs kazán egyben turbós is, nekünk is az van. És eleve van benne keringetőszivattyú. Nekünk oldalfali kivezetéssel oldották meg, de sok ismerősünknél kéménybe van bekötve.
2022. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szóval egy kéménybe kötött kazán is lehet keringetőszivattyús, viszont a gravitációs (azaz keringetőszivattyú nélküli) kazán csak kéménybe között lehet?
2022. aug. 5. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!