Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gravitációs rendszerre kondenz...

Gravitációs rendszerre kondenzációs kazán? Vegyestüzeléshez vékony csövek és alacsony hőmérsékletű radiátorok?

Figyelt kérdés

Családi házat vásároltunk, amiben gravitációs rendszer van kiépítve, régi vastag vascsövekkel. A melegről egy gázkazán (ÉTI 25), - ami rengeteget fogyaszt, de hibátlanul működik- valamint egy vegyestüzelésű kazán gondoskodik.Hőleadóként régifajta alumínium radiátorok vannak beszerelve.

Szeretnénk korszerűsíteni a fűtést, de nem tudjuk, hogy mi lenne hosszú távon gazdaságosabb.

A régi vegyes tüzelésű kazánt mindenképpen újra cserélnénk, inkább ezzel oldanánk meg a fűtést.

A vegyes tüzelésű kazánhoz a meglévő vastag csöves gravitációs rendszer (még ha egy szivattyút be is kötünk) célszerűnek gondolnám.

A régi gázkazánt is lecserélnénk egy újra (hogy hűvösebb időben, mikor még nincs nagy hideg azzal fűtsünk). Azonban az új gázkazánoknak (kondenzációs) pont az a lényege, hogy alacsony hőfokon üzemelnek, amikhez vékony csövek és alacsony hőmérsékletű, nagyméretű radiátorok kellenek.

Hogyan lehetne ötvözni úgy a fűtést, hogy mind a két estben ideális hatásfokot érjünk el?



2020. jan. 15. 21:13
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
88%
Úgy hogy a csöveket vékonyra cseréled ami kondenzációs kazánhoz kell. A vegyes kazánhoz meg beépíttetsz egy puffertartályt hogy szilárdtüzelesnél is gazdaságosan tudj fűteni . Anélkül csak a kéményen menne ki a meleg a rendkívül kevés víz miatt. De nem igen éri meg már a vegyessel tüzelni.
2020. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
71%
Nálam így lett megoldva. Nyitott a rendszer . Egy egy szivattyú kell a kazánokhoz
2020. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a vékony cső dolgot honnan vetted? Kondenzációs kazánnak is tök mindegy,hogy milyen átmérőjű a csöved. Még inkább segít mert alacsonyabb lesz az ellenállás. Ha a hőleadása miatt írtad akkor arra lehet venni csőhéjat. Nem nagy összeg. Csak oda tedd,ami nem fűtött helyiségen megy át. Ne felejts el beépíteni a rendszerbe mágneses iszapleválasztót sem. Lesz dolga rendesen. A puffertartály is hasznos dolog a vegyes tüzelésűhöz (ahogy az előző írta). Egyébként ezt egész biztos,hogy nem úszod meg gépész terv meg engedélyezés nélkül. Majd kitalálja az,hogy mi az optimális.
2020. jan. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A vékony cső alap dolog. Mivel a gáz könnyen rugalmasan, pontosan szabályozható fűtésrendszert ad. Így a vizet gyorsan felmelegíti; hamarabb lesz meleg, nem tud túlfutni sem. A sok víz felfűtése igaz sok energiát vesz fel, de a lakásban túlfűtést eredményez, és hosszabb ideig kell fűteni; így nagyobb a hőingás.

Vannak okos termosztátok, amelyek ezt kiküszöbölik ma már.

A nyitott rendszer is több oxigénfelvételt eredményez, ami meggyorsítja a csövek korrózióját, élettartamát, és sok üledék is keletkezik így.

2020. jan. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hőcserélővel tudod illeszteni a kondenzációs kazánt a meglévő rendszerhez. Direktbe kötni nem ajánlott, mert az üledék gyorsan eltömíti az új kazánt.

Megjegyzem, ha jól méretezed, fával nem igazán fogsz fűteni, mert főleg tavasszal és ősszel kedvezőbb lesz gázzal menni. (a legális, számlás fához képest)

2020. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Egy jól átgondolt fűtés korszerűsítés, mindig az épület szigetelésével kezdődik...

Ha nem piaci áron jutsz a tüzifához, akkor érdemes egy jobb hatásfokú, takarékosabb szilárdtüzelésű fűtésű rendszerben gondolkodni.

Itt a rendszeren van a hangsúly. Pl.: Szilárdtüzelésű/faelgázosító kazán puffer tárolóval és hálózati melegvíz készítési lehetőséggel. Emellett megmaradhat tartalékfűtésnek a régi gázkazán. Mivel nem a gázkazán a fő fűtő berendezés, lényegtelen, hogy milyen a hatásfoka. Teljesen felesleges 1 millió Forintot beleverni egy olyan berendezésbe ami jóesetben is csak az fűtési időszak felében üzemelne.

Ha piaci áron tudsz csak fát venni, akkor viszont a gázzal érdemes foglalkozni. Ebben az esetben a gázkazánt érdemes cserélni. Itt is szintén rendszerben gondolkodva. Tehát fűtés és melegvízkészítésre is ezt kell használni.

Vastag csövekkel és a nagy víztartalmú radiátorokkal az az egyedüli probléma, hogy a szobatermosztáton beállított hőmérséklet elérése után hiába kapcsol le a fűtési rendszer. A nagy víztömeg továbbra is fűt. Azaz túlfűt. Ami pazarló. Azaz nem takarékkos, növeli a fűtés költségeit.

Két megoldás létezik a problémára. Vékonycsöves rendszer, kis víztérfogatú radiátorokkal. Ennek hátránya, hogy baromi drága.

A másik: időjárás követő fűtés vezérlés. Ez gázkazánhoz 40-80EFt. Szilárd tüzeléshez 150-200EFt. Nem drága. Ez egy öntanuló elektronika. Néhány nap alatt megtanulja a házad viselkedését különféle viszonyok közt. Figyeli a külső és a belső hőmérséklet változásait. Ha hüvösebb lesz oda kint fokozza a fűtést. Ha nő a kinti hőmérséklet, akkor csökkenti a fűtés intenzitását. Ki tudja számítani mennyi az adott pillanatban elszökő energia amit a fűtéssel kell pótolni. Megtudja tanulni a fűtésirendszer hőtehetetlenségét. Komfortos, mert soha nem hidegek a radiátorok.

Egy szobatermosztáttal ki-be kapcsolgatott rendszerhez képest az időjárás követő vezérléssel 20% energa takarító meg.

2020. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt a dolgot túl bonyolitani. Kondenz kazán lesz a fő fűtési rendszer. A vegyeshez veszel 1 tágulási tartály,ebből is zárt rendszer lesz.A kondenz k.alatt kell a csöveket összehozni,vissza csapó szelepeket beépiteni.Ha kondenz üzemel,akkor a kazán vizét ne melegitse.Illetve forditva is igy müködik. A vegyeshez kell keringtető.

Kell egy csőregiszter,ami majd a keringtetőt kapcsolja,mondjuk 30 foknál.Kizárva hideg víz keringtetését .Az elméletét leirtam,csak jó szakembert keress a kivitelezéshez.Meg villanyszerelőt is .

A kazánt ilyen öszvéres megoldással nem szabd túlfűteni,mert baj esetén nem lehet egy pillanat alatt a tüzet megszüntetni .

Nálunk a cserépkályha van közösitve a gáz kazánnal .

2020. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

" Kell egy csőregiszter,ami majd a keringtetőt kapcsolja"


Ezt azért gondold át kedves válaszoló.

2020. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Ha vegyes is lesz semmiképp se zárd be a rendszert. Az a biztos ha nyitott. Hőcserélővel kell a gázkazánt a nyitott rendszerre csatlakoztatni így meg lesz a nyomása is és tud működni. De ha nem tudsz olcsó fát szerezni úgy ahogy van felejtsd el az egész vegyestüzelést úgy ahpgy van.
2020. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs szigetelve a ház, én addig hagynám így. Fatüzelésű kazánhoz egyébként a gravitációs a legjobb. Én nem bolygatnám, ha nem muszály.
2020. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!