Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valami naptár, ami egész...

Van valami naptár, ami egész évre előre jelezi a várható időjárást Magyarország több területére bontva. Hol lehet azt elérni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 29. 08:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Egész Magyarországra megvolt, de tájegységenként meg lehetett nézni. Dunántúl, kelet Mo, stb.
2022. máj. 29. 08:31
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Egész évre szerintem biztos nincs. Stabilan 3-4 napra lehet előrejelezni.

Azt meg fotelmeteorológusként - minden meteorológiai szakvégzettség nélkül - simán meg tudom neked jósolni, hogy télen húsbametsző hideg lesz és (hogy nehogy fehér karácsony legyen, hát persze, hogy) januárba jön a hó, egész télen nullától mínusz pár fokig terjedő hőmérsékleti intervallumú hideg lesz (igen, kell a réteges öltözködés, kabát, pullóver, fejfedő, sál), nyáron meg majd elpusztulsz a melegtől.

2022. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Még pár napra előre sem tudják megbízhatóan előrejelezni, nemhogy egy évre
2022. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyan létezik, hogy "sok éves átlag" de stabilan tervezhetően tényleg csak 3 napra előre lehet látni az időjárást.


[link]

2022. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Igen, van ilyen, én már találkoztam vele néhány évvel ezelőtt többször is, de most hirtelen nem tudom, hogy honnan volt...
2022. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Dávid Mihály szokta összeállítani, de egyelőre nem találtam meg a forrást, csak sok helyen írnak róla.
2022. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, a Dávid naptár az.

Egész pontos szokott lenni. A hőmérsékletet és a csapadékot is jól jelezte.

Sajnos az év elején meghalt aki készítette, a fellelhető elérhetőségein nem válaszolt senki.


Sajnálom, hogy a hibás válaszokat felpontozták, a jó a választ pedig lepontozták.

2022. jún. 12. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!