Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azon gondolkodtam, hogy...

Azon gondolkodtam, hogy hitellel terhelt lakásomat eladnám (forint hiteles, mindig is az volt). Vajon megvenné valaki így is?

Figyelt kérdés
Bankot megkérdeztem lehetséges az eladása.
2010. szept. 16. 19:04
 1/5 Biggus Dickus ***** válasza:
Biztosan lenne vevő, hiszen a piacon lévő ingatlanok komoly része hasonlóan hitellel terhelt.
2010. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem, ha akarnék lakást/házat venni, nem érdekelne, hogy hiteles-e... Egyik vevőt sem kellene, hogy ez érdekeljen, semmi köze hozzá ugyanis.
2010. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, ha készpénzes vevő vagyok, akkor nem gond, hiszen abból tehermentesíteni lehet az ingatlant, persze az a lényeg, hogy a hitel összege ne legyen nagyobb, mint a lakás ára. Én is így készülök most lakást venni.
2010. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azon viszont meglepődtem,hogy sok lakást/házat hitellel terhelten is hirdetnek.
2010. szept. 17. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

El lehet adni hitellel terhelten is, hiszen a tiéd. Viszont ilyen esetben az eladó által fizetett vételárat elsőként a hitel kiegyenlítésére kell átutalnia a banknak, a fennmaradó részt kapod közvetlenül te.

Alaposan nézz utána, hogy pontosan mennyi a hátralékod, mert lehet hogy nem marad annyi pénzed, hogy új lakást vegyél belőle.

2010. szept. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!