Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Briggs motorú (MTD) fűnyírómba...

Briggs motorú (MTD) fűnyírómban olajat csrélnék, de nincs rajta leeresztő csavar. Létezhet, hogy ebben a motorban nem kell olajat cserélni (?) mert olvastam, hogy az EXi jelű motorok nem igényelnek olajcsrét?

Figyelt kérdés
Csak meg kellene néznem valahol, hogy az én fűnyíróm ilyen -e (?)
2022. ápr. 20. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Le kell szívni belőle. Olyan nincs hogy nem kell olajat cserélni.

Van erre szerszám, vagy magad is meg tudod csinálni egy nagyobb fecskendő és némi gumislag segítségével.

2022. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én már cseréltem olajat benne...úgy emlékszem, kiöntöttem belőle...nincs olyasféle szívó cuccom...
2022. ápr. 20. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen motorok.Azt írja kezelés utasitás ,az üzemanyag tankot kell kiüresiteni,aztán oldalra forditani a fűnyírót.

Én is igy csináltam meg az olajcserét .

2022. ápr. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
Kiöntöm és kész
2022. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - kifogyasztottam belőle a benzint, aztán kiöntöttem
2022. ápr. 20. 23:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, ki kell önteni, jól csináltad.

Csak arra az oldalra szabad dönteni, amelyik oldalon a ki-beöntő nyílás van, az ellenkező oldalra nem.

Azt nem tudom, az üzemanyagnak mi köze van hozzá, én azzal soha nem foglalkozom, legfeljebb elzárom a csapját.

2022. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, hogy az enyémnek van-e benzincsapja..(szerintem nincs)

Jó, ha nincs benne benzin - vagy esetleg csak kevés...kiömölhet oldalra fordításkor (bár, elvileg mégse, mert jól zár a tanksapka...ha jól zár

1-es válaszolónak köszi - hogy nem hagyott rossz úton menni (vagyis, hogy olajat cserélni márpedig kell...valszeg félreértettem valamit....talán csak azt írták, hogy téli - nyári olajcsere nem kell (bár nem tudom, télen ki nyír füvet (??)

2022. ápr. 21. 22:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos eléggé elkúrt dolog ez a fűnyíróknál, de nincs leeresztőcsavar. Télen természetesen nem kell téli olaj bele :))) Viszont aki intenzíven használja a gépet, annak érdemes minden tavasszal új olajat tenni bele, vagy akár kétszer is szezononként. Én pl már csak 2 évente cserélek olajat (szintén Briggs motoros MTD).
2022. ápr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma motor...

Az én Hondám(GCV160) van benzincsap,és igen,oldalra döntve kell olajat "leengedni".

Szomszédnak Briggs van,az pont fordítva,-van olajleeresztő csavar,nincs benzincsap.

2022. ápr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. ápr. 23. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!