Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 110 nm-es családi háznak...

Egy 110 nm-es családi háznak mennyi akár köbm-ben vagy pénzben az egy havi gázfogyasztása? Persze nem ugy gondoltam hogy 30 fok legyen hanem olyan 20-22 körülire.

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 13:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen a fűtési rendszer, a ház szigetelése, belmagassága stb.
2010. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Normál belmagasság és lapradiátoros megoldás kombikazán stb.
2010. szept. 13. 13:35
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez olyan sok tényezőtől függ, hogy lehetetlen megmondani. Függ a falazattól (vályog, tégla, kisméretű tégla, B30, B36, H38, stb, van-e szigetelés külön), a nyílászáróktól, a fűtés típusától (központi, konvektoros), a fűtőkészülék műszaki állapotától, a födém szigetelésétől...
2010. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
30 as fal bloktégla,szigetelés nincs az ablakok fele fa fele müa.
2010. szept. 13. 13:38
 5/17 anonim ***** válasza:
Attól függ nagyon, hogy cirkó vagy konvektor, mert nekem a konvektorokkal / 5 db / ha nem akarok megfagyni 40.000 ft. Viszont cirkónál 20.000-ből kijön.
2010. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
milyen fekvésű az ingatlan, a szomszéd fűti-e alulról, oldalról?
2010. szept. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, érdekes lenne, ha egy házat a szomszéd tudná fűteni... :))))
2010. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

a fekvés kicsit dob rajta, de nem attól lesz meleg.

nos, anyuméknak van, hogy 50 ropiba is benne van, h ne fagyjon be a popójuk. és tényleg nincs dőzsölés, kb 20-21 fok van náluk.

az a ház a 80as években épült, régi ablak, sztem szigetelés nuku.

szóval 30 körülre számíts, pláne hogy a szemetek hígítják a gázt rendesen...

2010. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A miénk 100nm-es, a 80-as évek elején épült ház. 40%-ban kisméretű tégla, 60%-ban B30-as blokk. Nyílászárók régiek, fából vannak, viszonylag jól záródnak, de hagyományos dupla üveg van bennük.

Külső szigetelés nincs. A födémen se. Fölül egyébként használaton kívüli padlástér van.

Átalányban 16eFt-ot fizetünk a gázra, de ebben benne van a melegvíz előállítás költsége is. Mert az is gázról megy. És természetesen a főzés.

Köbméterben talán olyan 1500 körül szokott fogyni évente.

Egy régi 25 éves Fég kazánunk van.

Igaz, hogy télen, amikor van időnk, általában hétvégente rásegítünk a fűtésre a vegyes tüzelésű kazánnal. Így elfogy még egy szezonban kb 20-30mázsa fa is, amit kb 20-30eFt-ért veszünk pluszban a gázszámlán felül. De ez egyszeri költség egy évben.

2010. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Áááááááááá

arra gondoltam, hogy az azért számít, hogy van-e szomszéd, aki fűti a saját lakását, mert akkor neki kevesebbet kell fűtenie.

Ha nincs szomszéd, vagy az övé a sarki lakás, akkor a hideg falak miatt több a fűtés és igenis számít, hogy hol helyezkedik el az a lakás. Nem hittem, hogy ezt meg kell magyaráznom, azt gondoltam, ez evidens.

2010. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!