Aki jár takarítani családi hához, mennyit kap óránként?
Június óta járok egy kisgyermekes családhoz (vidéken!) hetente 1 délután takarítani. 1500 Ft-ot se kapok órabérre, holott vasalok, ablakot pucolok ha olyan az idő, 2 hetente mindent áttörölgetek, szekrények belseje stb.
Januártól heti 2* kellene járnom, mivel van állandó munkahelyem, így csak utána tudok menni és este érek haza, holott nekem is van kisiskolás gyerekem.
És most szeretné a család, ha idős rokonjuknál is takarítanék 2 hetente, de azt már nem tudom és nem is akarom hétköznap délután vállalni. Tehát a szombat délelőttőm menne el erre.
És amikor mondtam a nőnek, akinél takarítok, hogy nekem oké a heti 2 délután náluk, 3-3 órában, és nem többe, hogy ritkán, de lesz olyan amikor csak 1* fogok tudni menni. Említettem is az április közepét, hogy akkor biztos hogy 2 egymást követő héten csak 1-1 délután fogok menni takarítani.
Erre az volt a reakció, hogy miért, mi lesz akkor?
Elmondtam, hogy a Húsvétot nem itthon töltjük és a gyerekemnek is lesz tavaszi szünet.
Szóval ha majd szabadságot kell kivennem 1 hétre nyáron a munkahelyemen, nekem akkor sem jár a pihenő, mert a család nem tudja megoldani máshogy a tisztaságot a házban?
Elvállalnátok Ti így egyáltalán a plusz munkát?
Ne legyél másoknak a rabszolgája,még akkor sem ha nagyon kell a pénz.
Hogy ők hogy fogják megoldani,az legyen az ő problémájuk.
3/6 anonim ma 19:35
Ha úgy nézed, egy hónapban átlagosan 21 munkanap van. Ebből levonod a fizetett szabadságot (a kérdező saccolt életkora és a gyereke után minimum 24 nap évente, azaz havi 2 nap), így már rögtön 19*8*(nem egészen)1500, az 228ezer egy hónapban, szemben az általad számolt 264ezerrel.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha beteg nem tud dolgozni és nem kap egy fillért sem, ellentétben a feleségeddel aki elmehet betegszabadságra, majd táppénzre. Meg persze a nyugdíja sem megy vele - tudom, az nem lesz amúgy sem...
7
Na igen, de szerintem ebből nem fizet adót, járulékot.
Itt 1200 - 2.800 Ft-ot írnak.
És ez hivatalos, tehát akár még adózhatnak is belőle. Valamint, ezek sok esetben alkalmi takarítási árak, amik magasabbak, mint a rendszeres foglalkoztatás esetén.
Nyilván a fővárosban többe kerül, mint minden szolgáltatás, de vidéken egy jó átlagos az 1500.
Természetesen, azt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy ő dolgozik-e ennyiért, vagy nem. Ha többet akar a tulajdonos, meg lehet emelni az árakat. De csak ha nem félti az ember ezt a helyét, mert hátha keresnek helyette mást, aki olcsóbban dolgozik.
8
Igen, mindkét esetben (a kérdezőnél és a 3-as válaszolónál is) nettó összegről beszélünk.
A kérdezőé is lehet hivatalos, csak a foglalkoztatóján múlik, hogy bejelenti-e kemény havi ezer forintért háztartási munkára (ha bejelenti, akkor se jár a kérdezőnek semmi más ezen a béren felül)
Azt meg azért ne gondoljuk, hogy ebből a heti egyszer 3 óra takarításból meggazdagodik. Egy hónapban kap: 4x3x1500= 18.000.- forintot.
Az se mindegy, hogy 8 óra munkáért utazik valaki 1-1,5 órát, vagy 3 óráért. Kap-e munkába járási ktg térítést (amit munkaviszonynál megkap), vagy saját zsebből fizeti. Ha ezeket is számolod, már nincs 1500/óra az a díj.
Az árakat se bonthatod szét főváros v. vidékre, mert azért vidék és vidék árai között is jó nagy különbség van.
A tulajdonos is dönthet, hogy fizet-e többet annak aki eddig megbízhatóan takarított nála, vagy keres mást olcsóbban aki esetleg rosszabb munkát végez, vagy meglopja.
Rokon bébiszitter volt úgy, hogy többet kért egy idő után. A család inkább keresett mást. Kb 1 hónap után visszahívták. Akkor már még többet kért és meg is kapta.
Szóval elég kétélű fegyver itt az áremelés és annak meg nem adása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!