Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki jár takarítani családi...

Aki jár takarítani családi hához, mennyit kap óránként?

Figyelt kérdés

Június óta járok egy kisgyermekes családhoz (vidéken!) hetente 1 délután takarítani. 1500 Ft-ot se kapok órabérre, holott vasalok, ablakot pucolok ha olyan az idő, 2 hetente mindent áttörölgetek, szekrények belseje stb.


Januártól heti 2* kellene járnom, mivel van állandó munkahelyem, így csak utána tudok menni és este érek haza, holott nekem is van kisiskolás gyerekem.


És most szeretné a család, ha idős rokonjuknál is takarítanék 2 hetente, de azt már nem tudom és nem is akarom hétköznap délután vállalni. Tehát a szombat délelőttőm menne el erre.


És amikor mondtam a nőnek, akinél takarítok, hogy nekem oké a heti 2 délután náluk, 3-3 órában, és nem többe, hogy ritkán, de lesz olyan amikor csak 1* fogok tudni menni. Említettem is az április közepét, hogy akkor biztos hogy 2 egymást követő héten csak 1-1 délután fogok menni takarítani.


Erre az volt a reakció, hogy miért, mi lesz akkor?

Elmondtam, hogy a Húsvétot nem itthon töltjük és a gyerekemnek is lesz tavaszi szünet.


Szóval ha majd szabadságot kell kivennem 1 hétre nyáron a munkahelyemen, nekem akkor sem jár a pihenő, mert a család nem tudja megoldani máshogy a tisztaságot a házban?


Elvállalnátok Ti így egyáltalán a plusz munkát?


2021. dec. 29. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
csak annyit vállalj, ami még nem megerőltető, és nem vonja el az időt a saját családodtól.
2021. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Ne legyél másoknak a rabszolgája,még akkor sem ha nagyon kell a pénz.

Hogy ők hogy fogják megoldani,az legyen az ő problémájuk.

2021. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
1500 ftos oraber pedig jo. Ha ugy nezed, 1500*8*22, az 264e egy honapban. Parom videki kisvarosban takarito egy muzeumban, netto 140et kap.
2021. dec. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
3: ezt nem lehet így felszorozni! Hogy kerül egyik helyről a másikra? Teleportálással...???
2021. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
1500
2021. dec. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Budán már 2000-2500 az órabér..
2021. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3/6 anonim ma 19:35

Ha úgy nézed, egy hónapban átlagosan 21 munkanap van. Ebből levonod a fizetett szabadságot (a kérdező saccolt életkora és a gyereke után minimum 24 nap évente, azaz havi 2 nap), így már rögtön 19*8*(nem egészen)1500, az 228ezer egy hónapban, szemben az általad számolt 264ezerrel.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha beteg nem tud dolgozni és nem kap egy fillért sem, ellentétben a feleségeddel aki elmehet betegszabadságra, majd táppénzre. Meg persze a nyugdíja sem megy vele - tudom, az nem lesz amúgy sem...

2021. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

7

Na igen, de szerintem ebből nem fizet adót, járulékot.

Itt 1200 - 2.800 Ft-ot írnak.

[link]

És ez hivatalos, tehát akár még adózhatnak is belőle. Valamint, ezek sok esetben alkalmi takarítási árak, amik magasabbak, mint a rendszeres foglalkoztatás esetén.

Nyilván a fővárosban többe kerül, mint minden szolgáltatás, de vidéken egy jó átlagos az 1500.

Természetesen, azt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy ő dolgozik-e ennyiért, vagy nem. Ha többet akar a tulajdonos, meg lehet emelni az árakat. De csak ha nem félti az ember ezt a helyét, mert hátha keresnek helyette mást, aki olcsóbban dolgozik.

2021. dec. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

8

Igen, mindkét esetben (a kérdezőnél és a 3-as válaszolónál is) nettó összegről beszélünk.

A kérdezőé is lehet hivatalos, csak a foglalkoztatóján múlik, hogy bejelenti-e kemény havi ezer forintért háztartási munkára (ha bejelenti, akkor se jár a kérdezőnek semmi más ezen a béren felül)

Azt meg azért ne gondoljuk, hogy ebből a heti egyszer 3 óra takarításból meggazdagodik. Egy hónapban kap: 4x3x1500= 18.000.- forintot.

Az se mindegy, hogy 8 óra munkáért utazik valaki 1-1,5 órát, vagy 3 óráért. Kap-e munkába járási ktg térítést (amit munkaviszonynál megkap), vagy saját zsebből fizeti. Ha ezeket is számolod, már nincs 1500/óra az a díj.

Az árakat se bonthatod szét főváros v. vidékre, mert azért vidék és vidék árai között is jó nagy különbség van.

A tulajdonos is dönthet, hogy fizet-e többet annak aki eddig megbízhatóan takarított nála, vagy keres mást olcsóbban aki esetleg rosszabb munkát végez, vagy meglopja.

Rokon bébiszitter volt úgy, hogy többet kért egy idő után. A család inkább keresett mást. Kb 1 hónap után visszahívták. Akkor már még többet kért és meg is kapta.

Szóval elég kétélű fegyver itt az áremelés és annak meg nem adása.

2021. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lépcsőházért kapok 1500-at.
2021. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!