Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A haszonélvező mikor jelenthet...

A haszonélvező mikor jelentheti ki kényszerkijelentéssel a tulajdonost az ingatlanból?(többi lent)

Figyelt kérdés

A tulajdonos elköltözött. Örökölte az ingatlant, a haszonélvező mindig az ingatlanban lakik. A haszonélvező és a tulajdonos közt nincs jó viszony. A tulajdonos máshova nem tud bejelentkezni állandó lakcímre.

A haszonélvező megszüntetheti-e a tulajdonos állandó lakcímét kényszerkijelentéssel?


2021. dec. 5. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Mivel MINDEN használati jog nála van, ezért akkor jelenti ki, amikor akarja.
2021. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Bármikor.
2021. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen, bármikor. a haszonélvezeti jog ebben a tekintetben erősebb a tulajdonjognál.
2021. dec. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

A kényszerkijelentésnek csak az a feltétele, hogy a kijelentendő személy ténylegesen ne lakjon ott. Ez fennáll a kérdezett esetben, úgyhogy nincs semmi akadálya a kijelentésnek.

A tulajdonos meg oldja meg.

2021. dec. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
50%
Azért az rohadt durva h több joga van mint a tulajdonosnak..
2023. szept. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem durva, hanem a haszonélvezöt védi. Ugyanis alapesetben úgy keletkezik egy haszonélvezeti jog, hogy pl. az idös(ebb) szülö odaadja/eladja az ingatlanját a gyerekének, de azzal a feltétellel, hogy öt nem lehet kitenni. Éppen ennek biztosítására kap ilyen jogokat, mert az "élelmes" gyerek, vagy még inkább a házastársa sokszor kitalálta, hogy az idöset ki kellene utálni onnan, menjen, ahová akar. Ezt megelözendö van törvénybe foglalva, hogy a haszonélvezönek van egyedül joga megmondani, ki lakhat ott, a saját védelmében.


Egyébként ez az egyik ok, amiért nagyon meg kell(ene) gondolnia mindenkinek, mikor és kinek ad ilyen jogot, mert ezzel sok mindenröl lemond elöre.

2023. szept. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben úgy keletkezik a haszonélvezeti jog, hogy meghal valaki, és a házastársa örökli a haszonélvezeti jogot. Hogy ahol eddig közösen éltek, ott lakhasson továbbra is.

Az esetek nagyobb részében az elhunyt és a házastárs 50-50%-os tulajdonos volt, így az életben maradt személy a saját 50%-a mellé haszonélvezetben megkapja a másik 50%-ot. (Kisebb részben csak az elhunyt volt tulajdonos, és a teljes ház haszonélvezetét kapja a házastárs.)

A haszonélvezeti jognak az a lényege, hogy akinek amúgy is felborult az élete a házastársa halála miatt, azt ne lehessen kipaterolni a lakóhelyéről. Ezért holtig tartó használati jogot kap.

2023. szept. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%
Ez kemény lehet.a jog többet árt mint használ és pont ott nem működik ahol kellene és fordítva.mas a téma, nekem adásvétel követően az eladót kellett kenyszerkijelentenem a saját házambol mert jogilag meg benne lakott, eszébe se volt kijelentkezni! Eltelt vagy 8 hónap mire véletlenül megtudtam mi van. És az sem volt piskóta míg végre sikerült!
2023. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!