Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laktál már pincében, mennyire...

Laktál már pincében, mennyire jó a klíma vagy mennyivel olcsóbb fűteni, hűteni?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Dohos peneszes meg a foldszinti lakas is!!! Ne akarj pinceben lakni. Belebetegszel!!


Inkabb szigeteld a lakast!

2021. nov. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szuterén!

Ez a pince: [link]

Egy ismerősöm lakik szuteréni lakásban, nem dohos, nem penészes. Ez nyilván függ attól, hogy jól van-e szigetelve a lakás. Viszont sötét! Hiába vannak ablakok, azok nyilván csak a mennyezet közelében tudnak lenni, azon a szakaszon, ami már a talajszint felett van, nem tud bejutni annyi fény.

Fűteni/hűteni olcsóbb, már a belmagasság miatt is, ami alacsonyabb.

2021. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Még ha nem is vizes (ritka a száraz pince) akkor is nyomasztó. Pici ablakok, alacsony belmagasság, ez a tuti depresszió receptje.
2021. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam szuterénben, kb. 40 cm volt kinn a falból a föld fölött, tehát eléggé alacsony szuterén volt. Az ablakok üvegfelülete kb. 20 cm volt. Nyáron imádtam, akárki jött mindenki hüledezett, hogy milyen jó a hőmérséklet. A fűtés sem problémás, mivel a falak föld alatt lévő része nem hűl úgy, alig kellett fűteni, legalábbis hogy 20 fokot elérje, mert én annyit szeretek.

Viszont bezárva éreztem magam, nem láttam ki, az utcai zajok borzasztóan behallatszottak, mivel ott trappoltak előttünk a járdán, ha az ablak nyitva van, akkor pedig rengeteg por jön be. A kutyuskák benéztek az ablakon :) ... (meg néha a gyerekek is) Mondjuk ez utóbbi csak akkor gond, ha közvetlenül a járda mellett van az ablak.

De én olyan jó kis védett helynek éreztem, egyedül a fény hiánya és a kilátás hiánya zavart.

2021. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem ilyenre gondoltam hanem olyanra hogy rendes pincének használt részt belaknák..
2021. nov. 25. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Akkor ne komolytalankodjunk már! Ki franc lakik pincében? Ott max. akkor ha kint dúl a háború...
2021. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt szomszédunk a pincében-garázsban lakott, mert addig volt kész a ház. Mondjuk az teljesen új építésű volt, meg nyilván úgy voltak vele, hogy ez csak átmeneti megoldás arra az 1 évre.


Kilátásuk nyilván nem nagyon volt, de legalább a saját udvarukon voltak, nem a zajos utcán.


Amúgy a mi családi házunk pince-garázs részét is egészen élhetőre ki lehetne alakítani, mindig hűvös van ott nyáron, télen relatív meleg.

2021. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

De például ahol lakom, ott a szomszéd panelban a szélső 3 garázs ki van alakítva 1 lakássá. Ott a bejárat, meg 1-1 ablak.


Hát az mondjuk rohadt szar lehet.


A volt tulaj mesélte, hogy egyszer ott állt meg autóval mert ott volt szabad parkoló. Erre kijött egy nő üvöltve, hogy mit képzel az a férje helye, meg amúgy se álljanak kocsival a lakása elé... ja hát b+ talán nem garázsban kellene lakni.

2021. nov. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Z ***** válasza:
100%

Egyik kedvenc könyvem kezdő sorai jutnak erről eszembe:

"Volt egyszer egy földbe vájt lyuk, abban élt egy Hobbit.

Nem volt ez a lyuk rút, mocskos, nedves, teli

féregmaradékkal, dohszaggal, sem száraz, csupasz

homokos lyuk, ahol se leülni, sem enni nemigen lehet: ez

hobbitlyuk volt, ami egyértelmű a kényelemmel."


Egyszer laktam présházban. Nem volt rossz, főleg, hogy messze volt a zsúfolt területektől, közel a természethez. Naponta volt nyúl meg őz a kertben.

De gondolom te nem ilyen pincére gondolsz. Szerintem, ha nincs más lehetőséged a pincét is jól ki lehet alakítani, othonossá lehet tenni. De valóban ott a veszélye, hogy könnyebben vizesedne, lehet, hogy nehezen szellőzik stb... viszont biztos, hogy a hűtés-fűtés egyszerűbb.

2021. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!