Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FÉG Gázkonvektor kikapcsol,...

FÉG Gázkonvektor kikapcsol, miért?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Fég gázkonvektor pár perc után kikapcsol. De van hogy nem teszi, hanem bír fél órát is. Inkább akkor kapcsol ki, amikor a nagy égő is ég, vagy amikor a nagy égő kezd visszavenni, és be állna az égés őrlángra.

Kicseréltem a termoelemet is, az egész vezérlő egységet is egy vadi ujra! Még mindig csinálja! Megnéztem hogy a termoelem végét éri e az őrláng, és telibe éri. Nem tudom, de biztos nem azzal van a baj hogy nem melegszik a termoelem fel rendesen, mert amikor forró az egész konvektor, akkor is kikapcsol az egész teljesen.

Nem tudom mit tehetnék, esetleg a termoelem rögzítésével lehet a baj, vagy én már nem tudom.

Valakinek van valami tippje hogy mi lehet a baj? Mit nézzek meg, mit csináljak, mielött szerelőt hívnék?


2021. nov. 24. 16:58
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
(Ez az egész annyira sz@r, hogy már már kicsit vicces is. de inkább nem...)
2021. nov. 27. 15:17
 12/16 A kérdező kommentje:

Ja van itt valami amit lehet érdemes leírni:

A főégőt, amikor kiszedtem, akkor ugye az ugy fest, hogy van egy hosszú sín vagy váz szerűség, és abba vannak benne a kerámia betétek sorba egymás mellett, ebben van vagy 4-5 darab, (mert ez egy 8.50-es parapetes konvektor, azt hiszem ez a legnagyobb) és így adja ki az egész hosszúságot, ezek össze illesztésénél valami slamat (mint a kályhákban) vagy milyen anyaggal van össze illesztve, ragasztva, vagy csak mindössze a közöttük lévő rést próbálták vele gyárilag eltüntetni. Az egyik ilyen résnél kijött egy kis darab. Egy Kb, 1,5 max. 2mm széles, és 1 centi hosszú kis csík, ez lehet gond? Vagy ez nem játszik közre az egészben?

2021. nov. 27. 15:35
 13/16 anonim ***** válasza:
Passz...
2021. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
:(
2021. nov. 27. 20:26
 15/16 A kérdező kommentje:
Azért újfent mindent köszönök!
2021. nov. 27. 20:27
 16/16 A kérdező kommentje:

Egyébként valamire csak jutottunk, mert az itt ajánlott főégő és fúvóka a csővel együtt tisztítás óta tökéletesen megy a konvektor, mindössze csak az volt, amit írtam is, hogy kikapcsoltam, és harmadjára sikerült úgy indítani, hogy nem kapcsolt ki fél perc után. azóta is jó.


Köszi mindenkinek!

2021. dec. 1. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!