Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » FÉG Gázkonvektor kikapcsol,...

FÉG Gázkonvektor kikapcsol, miért?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Fég gázkonvektor pár perc után kikapcsol. De van hogy nem teszi, hanem bír fél órát is. Inkább akkor kapcsol ki, amikor a nagy égő is ég, vagy amikor a nagy égő kezd visszavenni, és be állna az égés őrlángra.

Kicseréltem a termoelemet is, az egész vezérlő egységet is egy vadi ujra! Még mindig csinálja! Megnéztem hogy a termoelem végét éri e az őrláng, és telibe éri. Nem tudom, de biztos nem azzal van a baj hogy nem melegszik a termoelem fel rendesen, mert amikor forró az egész konvektor, akkor is kikapcsol az egész teljesen.

Nem tudom mit tehetnék, esetleg a termoelem rögzítésével lehet a baj, vagy én már nem tudom.

Valakinek van valami tippje hogy mi lehet a baj? Mit nézzek meg, mit csináljak, mielött szerelőt hívnék?


2021. nov. 24. 16:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat is, hogy talán ki kell tisztítani. Ha ez a gond, akkor pontosan mit kell kitisztítani?
2021. nov. 24. 17:09
 2/16 anonim ***** válasza:
A fúvókát kéne kitisztítani
2021. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Milyen fúvókákat??? Írtam, hogy a fővezérlőt vagy nevezzűk gázszelepnek, azt úgy ahogy van kicseréltem egy vadi ujra, a termo elemmel együtt! :o

A gyujtóláng armaturában van fúvóka az őrlánghoz, de azzal nincsen gondom.

2021. nov. 24. 23:43
 4/16 anonim ***** válasza:

Magát a csövet és fúvóka tisztítani, portalanítani szokták. Fúvóka, ahol a gáz kilép és keveredik hozzá levegő, egy csővég ami megfelelő méretű lyukkal van ellátva.

Ha ezek tiszták, akkor ok.

Esetleg kicsi az őrláng lángja, kevés a gáz neki. Ilyen esetben a kikapcsolási nyomásváltozás okoz láng elalvást, mégkevesebb lesz a gáz.

2021. nov. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kitisztítottam az főégőt kompresszorral. Bekapcsoltam tegnap este és ment szépen, szépen ki be kapcsolt ahogy kell... ma (most kb 20 perce) amikor feltekertem 5 re begyújtott, és rá 10- max. 15 percre kikapcsolta az egész. ujra akartam kapcsolni, de minden alkalommal függetlenül attól hogy meddig tartom lenyomva, nem maradt égve az örláng amikor felengedtem a gombot.

Gondoltam hasznos lehet ez a tapasztalan is, hátha ezáltal rá lehet látni uj szemszögből a dolgokra.


Amit írtál, azt megcsinálom szépen, és amit eddig is tanácsoltatok azt is köszönöm! :)

Ha van még valaki vagy akik eddig írtak, és tudna még hozzászólni, az nagy segítség lenne.

Egyébként ha a fővezérlőt (gázszelep) kicseréltem, és a termoelemet, akkor már csak egészen banális dolog lehet ami okozhatja a hibát. Viszont az, hogy totál felmelegedett állapotban is lekapcsol (de csak amikor feltekerem hogy pl. begyújtson) még akkor is lekapcsol, na ezt valahogy nem értem már.... :((((((

Még arra gondoltam, hogy rossz termoelemet adtak??? Pfff már kétségbe vagyok esve, bocsi... Mindenképp megcsinálom amit írtál, és még ha valaki ír az jó lenne! :(

2021. nov. 25. 12:16
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja még valami, amint kihül, akkor ujra lehet inditani, ujra be is kapcsol! :o

éjjel le volt kapcsolna őrlángra. De amint feltekerem és begyujt a fő égő is, és kezd átmelegedni a szoba is, és ezért kezd visszavenni, lekapcsol.. Eddig mindig így csinálta...

2021. nov. 25. 12:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha nem marad meg az őrláng, az vagy nem jól ér a lángba, vagy rossz a termoelem, vagy amit működtet a termoelem ott a gond.
2021. nov. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

4:

"Esetleg kicsi az őrláng lángja, kevés a gáz neki. Ilyen esetben a kikapcsolási nyomásváltozás okoz láng elalvást, mégkevesebb lesz a gáz."

Most úgy néz ki, hogy ez lehetett a baj!


Akkor amikor írtad ezt, egyből megcsináltam a tisztítást, amit tanácsoltál!

Azóta megy, működik, és nem kapcsolt le.

Kifújtam kompresszorral, és a kis fúvókát is. Tudom azt nem szabad tűvel b@sztatni, de ha finoman csinálom, akkor nem árt neki. arra gondoltam hogy ha koksz vagy olyan cucc le van rakódva ott, amit a kompresszor nem tud kifujni, akkor azt egy tűvel ki lehet és ki is kell szedni onnan. az őrláng kétszer nagyobb lett, olyan mint a másik konvektoré, szóval most egyenlőre jó. Nem akartam ezt megírni, mert gondoltam kellene neki egy kis idő mire le lehet ezt ide írni, úgyhogy hagytam ennek 2 napot :)

Persze még folyik a teszt, kell még jó pár nap mire kiderül hogy tényleg jó lett e. Szóval úgy tűnik, ez volt a baja, vagy a kosz, vagy az, hogy pár év alatt a fúvóka lyuka beszűkűlt. Egyébként ez a tüneteket nézve reális is, mert a ki kapcsolgatást azt tavaly szezon elején kezdte el, és nagyon lassan egyre sürübben csinálgatta, ami mostanra állandóvá vált.


(Ui:Igaz, feleslegesen vettem egy uj vezérlőt, de nem búslakodom emiatt, mert mást nem tudok csinálni vele, hanem majd jó lesz tartaléknak :) )


Köszönök mindenkinek minden tanácsot!

Remélem nem kell írnom ebben a témában ujra! :)

2021. nov. 27. 04:35
 9/16 anonim ***** válasza:
:))
2021. nov. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mindjárt sejthető volt, hogy amint leírom azt a hosszú monológot, és ódákat zengek arról hogy milyen jó lett ez a sz@r, egyből gondok lesznek vele ujra...

Kikapcsolkta ma reggel, hagy jöjjön a felettel lévő kinyitott ablakból friss levegő. Bekapcsoláskor pikk pakk be gyujt, felteker 3 ra (elég az nekem, nem bírom a nagy meleget) , be is gyujt a fő égő is, és egy percre rá lekapcsol az egész. ujra gyujtom, megint lekapcsol kb. rá 1,1,5 percre az egész. ujra harmadjára be kapcsolom, és azóta megy szépen...

Hát erre tud valaki tippet? Megoldási lehetőséget?

Én arra gyanakszom, amit már írtak, hogy termoelem és/vagy a mágnes kapcsoló (amibe a termoelem megy be)

??? :O

2021. nov. 27. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!