Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Birtokvédelemmel mit lehet...

Birtokvédelemmel mit lehet elérni dübörgő szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Már többször szóltunk, a rendőrség is többször volt már kint.

Semmi változás nem történt, de ezt már nem lehet idegileg bírni.



2021. aug. 17. 22:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%

Bővebben?

Családi ház? Panel? Mivel dübörög?

Nem mindegy, hogy ütvefúróval bontja a közös falat, vagy a fölötted lakó lépkedni merészel a padlón.

Amúgy vagy költözz el, vagy a saját ingatlanod hangszigeteld. Ez a legjobb megoldás.

2021. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Részleteket is írjál már, mert erre így nem lehet válaszolni
2021. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Panelban lakom. Az alattam lakók is hallják, és azt hiszik én csinálom. Mintha megfognál egy puffot, és földhöz vágnád. Akkora dörrenések vannak egész nap, dübörög a mennyezet. Fogalmam sincs mivel váltják ki ezt a zajt egész nap. Az előbb is tisztán hallottam, hogy húzták a bútort. Ezt a hülye szöveget meg hogy költözzek el, hanyagoljátok. Persze, majd átköltözöm egy másik panelba.
2021. aug. 17. 23:34
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
Amikor kint volt a yard, mit mondtak neki, mi kelti a zajt?
2021. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Na már írt egy b..rom, hogy költözzek tanyára. Persze, én költözzek, aki tud társasházban csendesen élni, még véletlenül sem a zajongó.
2021. aug. 17. 23:44
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, mivel csinálják, és mikor. A birtokvédelmi ejrásás során (ha el is jut addig hogy vizsgálat legyen) azt fogják vizsgálni, hogy a zajkeltés szükséges-e, és aránytalan mértékben zavarja-e a lakókat.

Ha délután négykor klopfolják a húst, azzal nem lehet mit tenni, mert az a mindennapi életvitellel együtt járó "normális" zaj, azt tűrnötök kell. Ha éppen felújítanak, azt szintén. Ha mondjuk medicinlabdával célbadobóst játszanak hajnal kettőkor, az nem fér bele. Szóval látatlanban nem lehet mit mondani erre.

2021. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Egész nap csinálják, mert itthon vannak. Most költöztek ide, eddig síri csend volt. Amikor itt volt a rendőrség, utána 2 napig egy pisszenést se halottunk. Mintha labdáznának. Du-du-du, du-du-du....

Ez megy megszakításokkal egész nap. Most is csinálják, pedig már éjfél van. Szerintem ez nem szükséges a mindennapi életvitelhez, de biztos, én vagyok a hülye.

2021. aug. 17. 23:51
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Lesz egy darab papírod amit nézegethetsz miközben a zajokat hallgatod.
2021. aug. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy van kocsijuk.
2021. aug. 17. 23:53
 10/25 anonim ***** válasza:
87%

És a rendőrök nem mondtak semmit a zajforrásról? Ez fura. Mondjuk ha névtelen a bejelentés, akkor ez várható.

Amikor mi hívtuk őket a tuctuc miatt, akkor először hozzánk jöttek be hogy mi is hallatszik, aztán a problémásokkal közösen megbeszéltük, mit is lehetne ezzel tenni, hogy ne kelljen újra jönniük.

Így viszont itt nem derült ki, mi okozza a zajt.

Ez a birtokvédelmi eljárás alapja, amit dokumentálni is kell, hogy egyáltalán befogadják (+3000 illeték).

2021. aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!