Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Örököltem egy lakást, de...

Örököltem egy lakást, de utálom a belső zajokat. Jobb, ha inkább lecserélem?

Figyelt kérdés
Anyám azt mondogatja állandóan, hogy nincs teljesen csendes lakás. Ami igaz, de ettől még az is igaz, hogy más egy panel, meg más egy újszerű tégla. Amiben én lakom, az panel. Általában csendes, de amikor nem, akkor nagyon nem, és engem nagyon frusztrál az, hogy csak a szomszédtól függ, hogy mikor fogok hangos beszédet hallani. Valamint állandóan hallok bazi nagy koppanásokat, mintha ólomgolyókat ejtenének a felettem lakók a padlóra innen-onnan. Olyan, mintha nem is egészen az enyém lenne a lakás, nem hiszem, hogy én ezt valaha megszokom. Van ismerősöm hasonló méretű téglalakással, soha nem hallottam semmi hasonlót, mikor nála voltam. Anyám meg nem érti, mert nem ő lakik ott.
2021. máj. 18. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Es az ismerosod belemenne ebbe? Mennyi idot voltal nala? Ha csak par orat, az nem biztos, hogy valos kepet ad.

Miert nem adod el inkabb es veszel mashol? De az igaz, hogy tokeletesen csendes lakas nincs, de meg kertes haz sincs, ha olyan a szomszed.

Ha nekem lenne egy teglalakasom, kizart dolog, hogy panelra csereljem. Eltem mindkettoben, tegla jobb volt, bar az sem volt teljesen zajmentes, hiszen a lakas az lakas.

2021. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A "lecserélem"-et úgy értettem, hogy eladom, és veszek egy másikat. Bocs, ha félreérthető voltam.
2021. máj. 18. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A panelnak ez a hátránya megvan, hogy nem túl jó a hangszigetelés és a beton jól vezeti a hangokat is. A nagy koppanások lehetnek a golyóscsapok nem megfelelő elzárásának a következményei (mivel a vízvezeték csövek közmű aknában futnak nem megfelelő rögzítéssel). Egyébként meg más lakásban másfajta zajok vannak. Mi régi kertes házban élünk, fejem felett a nyestek virgonckodnak és kaparásznak. Feleségemet a kertből felhallatszó gyerekvisongás idegesíti.
2021. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hogy nagyon nem megfelelő Neked a mostani lakás.

Akkor add el és vegyél helyette olyat, ami kedvedre való, de előbb érdeklődj a leendő szomszédok szokásai felől, nehogy csöbörből vödörbe ess!

2021. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld le. Egyszerűbb. Nem egynapos dolog, de hosszú távon jobb. Főképp ha boldogan és nyugodtan élhetsz.
2021. máj. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is cseréld le. Nem komfortos neked a lakás, nem érzed sajátodnak. Sokkal jobban jársz, ha lecseréled, és akkor nyugodtan lehetsz otthon egy olyan lakásban, amit tényleg szeretsz.
2021. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csereld le kertes hazra. Az sem teljesen csendes de merfoldekkel jobb mint barmelyik tarsashaz. Ha olyan utcaban veszel hazat ahol idosek laknak akkor nyugalom lesz de ha olyan helyen ahol a gyerekek kint jatszanak es kiabalnak, a szomszedok szeretnek bulizni hetvegente akkor nem sokkal lesz jobb mint a tarsashaz.


En kertes hazban elek. Hetvegente az egyik szomszed bulizni szokott, azt lehet hallani, illetve ha a kozvetlen szomszedom az autojaban hallgatja a zenet az udvaron.

Ezeken kivul, funyiro, elottunk elhalado autok.

Viszont nem hallom ahogy a szomszed tv-zik, szexel, kutyajaval jatszik, porszivozik. Tarsashazban szo szerint mindent hallottam, azt is amikor bekapcsolja a mosogatogepet vagy tusol.

2021. máj. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!