Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi az a műszer amivel le...

Mi az a műszer amivel le lehet mérni légvonalban hogy milyen messze van?

Figyelt kérdés
Pl, h a háztól milyen messze van a vasút. Kinek van ilyen műszere? Földmérőknek?
2021. ápr. 20. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lézeres távolságmérő pl.
2021. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi

kik használnak ilyet?

2021. ápr. 20. 09:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Lézeres távolságmérőt nagyobb barkácsboltban is kapni, sokan használjàk. Ha bonyolultabb a dolog, akkor hívj földmérőt.
2021. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én annak idején még teodolitot tanultam és használtam, de iskoláim után már találkoztam a lézeres távmérővel. Nem földmérő vagyok (általában ők használják), de mi is használtuk.
2021. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lézeres távolságmérés korlátozott.
2021. ápr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Föld görbülete miatt egyébként sem tudsz a végtelenségig távolságot mérni.

Persze, mindennek van határa.

Igaz, nem távolságmérés, de ha magassági pontot viszel át, akkor a fent nevezett ok miatt csak 75 m-t szabad hátra és ugyanennyit előre mérni, tehát a két pont között max. 150 m lehet a mért távolság.

2021. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy közönséges telefonos térkép is méterre pontos értéket ad meg 2 pont távolságaként, csak pontosan kell megadni a 2 pont GPS koordinátáit.
2021. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A Föld görbülete miatt egyébként sem tudsz a végtelenségig távolságot mérni."

Laposföldön sem? :-)

2021. ápr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekünk egy trafó volt majdnem a házunk előtt, 20 évet laktunk ott, soha senkinek semmi baja sem volt tőle.
2021. ápr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tisztelt #8-as,

tanultál geodéziát? Aligha, vagy nem figyelted a válaszomat, én viszont tanultam, sőt rövid ideig tanítottam is, de nem elvették tőlem, hanem én mentem el.

Én utóbb magassági pont átviteléről írtam a Föld gömbölyödésével kapcsolatban. A 75 m előre vagy hátra a maximum, de ha a terepviszonyok olyanok, akkor az egyik mérőléc akár csupán 10 m-re is lehet a műszertől.

Nem akarok nagyelőadást tartani, de ez így van.

2021. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!