Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villány vezeték hossz műszer...

Malibu1 kérdése:

Villány vezeték hossz műszer nélkül?

Figyelt kérdés

Kérdeznem hogy egy fel tekert villany vezetéket hogy a tudok gyorsan le merni hogy milyen hosszú műszer nélkül.

Úgy hallottam hogy valahogy a tekercs átmerője kell hozzá meg a hurkok száma



2019. szept. 6. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Kör kerület számítás! Ötödikes tananyag! 2xrx3,14(pi).


Tehát:megméred a tekercs átmérőjét,megszorzod 3,14-gyel....és ezt szorzod a hurkok számával.


Vagy egy hurkot kiegyenesítesz,megméred a hosszát,---és ezt szorzod a hurkok számával.

2019. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hurok hossza X a hurkok számával; saccolásra jó.
2019. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A legegyszerűbb-re voltam kíváncsi mert az a művelet sort akar melyik ostoba el tudja végezni.

Köszöntem a választ

2019. szept. 6. 16:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Messze nem pontos, mivel a feltekert vezetéknél egyre kisebbek a "karikák", de úgy, hogy veszel egy karikát, azt megméred milyen hosszú és megszámolod hány karika van, azzal megszorzod. Ez akkor jó csak, ha a vezeték, kábel, egyforma méretű karikákba van feltekerve.

Úgy egyébként meg kollégám megszokta mérni a tömegét. 100m-nek leméri a tömegét, osztja 100-al, majd miután használt belőle, újra leméri, az elfogyott mennyiséget osztja az 1m-re kapott tömeggel... Ehhez kell egy jó mérleg.

2019. szept. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!