Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hajdú 10 literes alsós átfolyó...

Hajdú 10 literes alsós átfolyós bojlerből alul szivárog a víz, ha a hideg vizet folyatom - ez gyakori és orvosolható hiba?

Figyelt kérdés

Nem fiatal darab, rendesen van bekötve, saját csaptelepe, stb. Azt vettem észre, hogy ha megy a hideg víz (ami külön vezetéken megy be a csaptelepbe?), akkor a bojler alatt meleg víz jelenik meg.


Ez nyilván nem normális, de javítható, vagy már cserés a bojler?



2021. ápr. 9. 08:15
 1/5 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:
A bojlernek "kampó"
2021. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:

Javaslom szereld (szereltesd) ki és jól körbelátható helyen nyomás próbáz.

Látni fogod hol szivárog a bojler. Sajnos nem javítjuk hegesztéssel, ha kilyukadt. (szigetelés van a teljes felületén)


Ár-érték arányban itt tudsz keresni egy újat:


[link]

2021. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na, szétszedtem, kicseréltem a tömítést, meg azt a fém peremet, ami összeszorítja a bojler alaplapját a tartállyal - mert ott bizony szét volt rozsdálva.


Összeraktam, de még mindig folyik. Persze melegre is.


Megint szétszedtem, kiderült, hogy a műanyag tartály már nem légzáró, szivárog a víz a tartály pereme alatt a "nyaknál", meg látszik a repedés a paláston szépen lefelé. Szóval jó volt a tipp a nyomáspróbával.


Ötezer párszáz forintért hoz új tartályt a Hajdutól a futár, a tömítés és a leszorító összesen volt 1700 Ft (ez végül is 20 év után időszerű, hogy cserés legyen), meg vettem 8 db új csavart bele, az volt még 30 kemény magyar forint.


Az egész tehát megáll bő hétezer Ft-ból, egy új Hajdu FTA 10 ára meg 52 ezer... Szolgáljon ez mindenki okulására! :)

2021. ápr. 13. 20:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként vízkő alig volt a fűtőszálon, lényegében semmi. Mondjuk felénk valóban lágy a víz...
2021. ápr. 13. 20:31
 5/5 Gáz-szerelő Zoli ***** válasza:
Gratulálok! Ügyes vagy. Felénk nagyon "kemény" a víz, egy 80-as bojlerből 2év után simán fél vödör vízkő is kiszedhető. Budapest és környéke.
2021. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!