Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a megoldás, ha a mágneszárb...

Mi a megoldás, ha a mágneszárba nem megy bele a kulcs? Szabad olajozni?

Figyelt kérdés
Már nem megy bele a kulcs. Ma úgy tudtam bejönni, hogy ráleheltem a kulcsra és így nagy nehezen belement a zárba. WD40?
2021. febr. 20. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Olajozni semmiképp, nálunk zárcsere lett a vége.
2021. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én simán lefújtam WD40-nel, azóta működik.
2021. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Grafit porral kenik. Csakis olyannal próbálkozz ami elpárolog, nem tapad. Az olajozás és hasonlók összeszedik a koszt.wd40 csak kicsit, de cserén gondolkozz lassan.
2021. febr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Az ELZET egyik munkatársától tudom, hogy semmiféle olaj nem való a zárba, még varrógépolaj sem. Csakis a grafitport ajánlotta.
2021. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Elvileg nem szabad, de ha a kihajítás a másik opció, akkor WD-40. Ebből olyan kevés olaj marad meg, hogy nem sok piszkot tud megfogni. Ha megint nem akar menni, újból befújod. Egy normál zár legalább 10 befújást kibír. Majd ha már olyan sok piszkot beszedett, akkor kicseréled. Ha nem kopik el előbb.

Nálunk a cégnél régebben mindenféle vacak olajakat fújkáltak a zárakba, aztán WD-40-nel ezeket kitakarítottuk belőlük, még azóta is jók a biztonsági betétek, pedig már 40 év körül vannak. (Igaz, nem mágneszárak, és csak havi párszor vannak használva.)

2021. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Végül, mivel nem tudtam bejönni a lakásba, CRC electronic cleaner-t fújtam a betétbe és most olyan, mint a doxa. Ez finomabb, hígabb, mint a WD40.
2021. febr. 21. 06:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!