Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hosszú távon lehet jurtában élni?

Hosszú távon lehet jurtában élni?

Figyelt kérdés
Gondoltam,hogy vásárolok egy jurtát és tavasszal felépítem és késő őszig abban élek. A ponyva mennyire erős, penészedik? Télen meleg a jurta vagy gyorsan kihűl?

2021. jan. 15. 13:47
 1/6 L.. István ***** válasza:
74%
Nem mindegy, hogy télen milyen, ha nem akarsz benne lenni? Amúgy itt nem fogsz olyat találni, akinek lenne tapasztalata ebben.
2021. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Börzsönyligeten a legelőn van egy, de a kutyák mindenkit elzavarnak.
2021. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól emlékszem a téli több réteges, igen gyorsan kihűl. Lehet benne élni, van az országban is aki ilyenben él. Ha jót akarsz az drága, és asszem kintről kapni csak jót.
2021. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a kamaraerdőben (Laska utca) és van egy fűtött jurta...
2021. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

A ponyva állítólag nem penészesedik, pont azért használják nálunk, mert ilyen klímában csak ezt lehet, a nemez nem bírja sokáig nálunk, a kezelése nem utolsó sorban irtózatosan büdös, de a nemez az, ami penészesedik, kívülről megtelepedik rajta a moha, gombák stb.

A 4 évszakos jurtákra ma már kerül szigetelés is és hőtükörfólia is, ez bizonyosan jelentősen csökkenti a hőveszteséget, de hát azért közel sem ugyanaz, mint pl. egy könnyűszerkezetes szigetelt ház. Tapasztalatom ugyan nincs róla, mert nincs jurtám, nem aludtam még benne másnál sem, de elképzelni nem tudom, hogy ne hűlne ki gyorsan. Mivel a jurták épített fa alapra épülnek, így ott is szigetelni kellene, bár ezt sok esetben nem látom, hogy megtennék. Láttam olyan jurtát is, ami alá kvázi egy szuterén volt ásva, és ott egy fektetett kémény haladt végig, ami alulról is fűtötte a jurtát, kihasználva a meddő hőt, ami amúgy a kéményen távozna. Szóval vannak egészen ötletes megoldások is. Nekem az a véleményem róla, hogy hacsak nem a jurta "lelke" fog meg téged, hanem annak relatíve olcsósága, akkor nem szabad ilyet vásárolni. Országban szerintem számos helyen vannak "jurtafaluk", ahol szállást kaphatsz jurtában, ki kell próbálni. Pont ideális idő van hozzá, hogy a kérdésedre választ kapjál, de ha gyártással és építéssel foglalkozó vállalkozót keresel föl ezzel, az megtudja neked mondani. Egy biztos, hogy a felépítését szerintem jobb rájuk bízni.

2021. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én télen nyáron jurtában élek és igen, lehet.
2021. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!