Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet/ha töben bérelünk...

Albérlet/ha töben bérelünk albit (5) és 3 elakarnak költözni de én + a párom maradni szeretnénk a föbérlö ki rakhat minket?

Figyelt kérdés
mármint szerzödést módosítani kell??? de nem biztos hogy bele megy hisz 5 vettük ki rendesen fizetünk nincs probléma,nem tudom hogy 1-talán szóljunk -e....
2010. aug. 9. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Kicsit kacifántosra sikeredett a kérdésed. Amit megértettem: a főbérlő/tulaj le akar költözni, gondolom eladja a lakást. A kérdésed pedig az, hogy ha ti rendesen fizettetek, akkor kirakhat e titeket. Hát az a helyzet, hogy ha eladja, akkor az új tulajjal nincs szerződésetek. Na már most ő simán elvárja, hogy a tulajjal együtt ti is menjetek, és jogosan. Ha eladásról nincs szó, akkor az, hogy maradhattok e, vagy sem szerintem csak megállapodás kérdése.
2010. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Első!nem ezt kérdezte!

Az a kérdés ha most 5 bérlőből 3 el akar menni, akkor a 2 aki marad, annak kell e módosítani a szerződést!?

Szerintem amúgy nem lesz belőle gond, egyik ismerősömék is ketten vették ki a lakást, két névre, és aztán egyedül maradt, ha rendesen fizettek nem köthet bele a főbérlő sem!

A biztonság kedvéért szóljatok neki, de szerintem biztos nem lesz gond belőle! :)

2010. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

- igen kacifántos bocsi , de látom azért érhetö

így is.

2010. aug. 9. 18:33
 4/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Öten összedobtátok a pénzt vagy mindenki fizetett valamennyit?

A tulaj nyilván ugyanazt a pénzt akarja behajtani összesen, mint régebben, de ha ketten nem tudtok annyit fizetni, mint 5-en, akkor új bérlőtársaitok lesznek? Nem egészen értem, bocs.

2010. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

5 vettük ki 6hónapja de 3 menni akarnak,ki tudjuk fizetni ha 2 maradunk.

a kérdésem az lett volna hogy szerzödést felbonthatja e a föbérlö ha csak 2 maradunk "szerzödés szegés"címen 1 éves szerzödésünk van

2010. aug. 9. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha perkáltok rendesen, nem fog kirakni. Nyilván neki is ez az érdeke, meg hogy ne legyen zűr.
2010. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egy főbérlőnek sincs baja, ha kevesebben lakják a lakást, mert nem amortizálódik annyira le, inkább a túl sok lakót nem szokták tolerálni.

Ha megkapja a pénzt, ami a szerződésben van, akkor nem fog problémázni.


Viszont ha lehet, legközelebb próbálj meg toldalékokat is használni a kérdésedben és a kommentjeidben, mert iszonyú nehéz megérteni, mit is szeretnél mondani...

2010. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!