Érdemes lenne ez miatt panaszt tenni a Laica gyártójánál?
Könnyű a Pennyt szidni, amikor te vagy a hunyó.
:(
Ennyi frusztrált és modortalan embert, elképesztő...
Nem havonta kell cserélni a szűrőt, a kancsón van egy számláló, ami semmi mást nem számol ill. figyel, mint hogy hányszor billen meg a kancsó visszacsapó fedele, azaz hányszor töltöttél bele vizet. Ezeket a fekete szemcséket nem kellene átengedje, de már a csapodon sem kellene átjöjjön, mert azon van egy szűrő, egy lecsavarható szűrő, ha nincs, akkor tégy fel olyat, ezt persze bizonyos időközönként le kell csavarni és ki kell tisztítani, észre fogod venni mikor, mert erősen esni fog a víznyomás. A Laica kancsóban lévő szűrőt első használat előtt át kell mosni, értsd két kancsónyi fizet át kell engedni a szűrőn, ez a víz nem iható, ahogy azt előttem is írták és a színe is a szürkés árnyalathoz közelít, mivel ebben egy aktívszén szűrő van és egyáltalán nem haszontalan dolog, egy elég korrekt szűrő. A szűrőbetétet jól bele kell nyomni a kancsóba, de ha ez máshol is átereszt, azt a lecsöpögésből látnád, így ez valszeg kizárható, hogy átereszt. Lehetetlen, hogy ezen átférnek ezek a szemcsék, ha igen, akkor a szűrőbetét rossz, de elképzelni sem tudom, hogy normál esetben ez előfordulhat, ebben kb. 3-4cm vastagságban van a szűrést szolgáló réteg. Az aktívszenes szűrésről (amikor ez önmagában van, nincs még egyéb szűrés) azt tudni kell, hogy miután elhasználódott, azután az addig felfogott szennyeződéseket átengedi, értsd elhasználódása úgy mutatkozik, hogy ugyanolyan "dzsuvás" víz folyik át rajta, mint ami a csapból folyik ki, sőt sok esetben még rosszabb!
Ha nem juttok ezzel semmire, akkor be kell nyelni, és vegyetek egy legalább 5 mikronos fém szűrőbetétes szűrőt, majd a konyha hidegvizes csapjához kössétek ezt be. Azért mondom, hogy oda és nem a főágra, ami bejön, mert akkor aztán naponta többször lehet tisztítani.
Az alsó csap kinyitásával tisztítható, azaz nem kell szétszedni, azt be kell vezetni a mosogatótálca lefolyójába! Ez arra jó, hogy az ilyen hordalékot fölfogd. Ez semminek sem tesz jót, bár van előszűrés minden berendezésnél, mosógép, mosogatógép, kombikazán stb. De azoknál a szűrőket rendszeresen tisztítani kellene. Példának okáért ilyen képes egy kombikazán esetében megakasztani az áramláskapcsolót, értsd zárt csapnál is "azt hiszi" a kazán, hogy az nyitva van és fűt és felfűt és hibára fut és lekapcsol, majd ismét és ismét aztán letilt.
Ha nem a klórtól büdös a víz, akkor azt meg kell reklamálni a vízműnél, ha attól büdös, akkor viszont a konyhában inkább ki kell alakítani egy külön csapot az ivóvíznek és az 5 mikronos szűrő mögé berakni még egy 1 mikronos szűrőt, ezeknek is tisztítható/cserélhető a szűrőbetéte, de ez elhasználódik egy idő után. A klórról annyit tudni kell, hogy az akár fél-1 nap alatt ki tud kvázi szellőzni! Azaz ha töltesz vizet és hagyod állni, az távozik!
Ez a némileg bonyolultabb, de ugyanakkor olcsóbb megoldás, az egyszerűbb de valamivel drágább az az, hogy vesztek egy "komolyabb" vízszűrőt! Aminek ára az kb. ilyen 20 ezer forintnál kezdődik, pl. az aquaphor vízszűrője, ebben átlag 6 havonta cserélni kell a szűrőt, ha ketten használjátok és csak ivásra, akkor akár az 1 évhez is közelíthet az élettartama a szűrőnek. Ehhez a szűrőbetét 10 ezer forint. Szóval hogy ezt hasonlítsd össze a Laica árával, s hát kiderül, hogy azért az ár/érték arányban egyébként ugyanúgy rendben van, mint az aquaphor. Csak abban ildomos 3-4 hetente cserélni a szűrőt!
"Ennyi frusztrált és modortalan embert, elképesztő..."
Majd leírtad bő lére eresztve ugyanazt mint amit leírtak a többiek.
Na ez az elképesztő!
Két dolgot tudok elképzelni. 1) A filter nem illeszkedik megfelelően az edénybe (pl. nem nyomtad bele teljesen), így rés van a szűrő és az edény fala közt. Nekünk itt szokott felgyűlni a vízben található szilárd szennyeződés, de nyilván ha nem illeszkedne, akkor a kancsóban kötne ki az is. Ha a hónap végén nem látsz itt egy ilyen "homokos" csíkot annak ellenére, hogy tudomásod szerint tartalmaz a víz szilárd szennyeződést, akkor valószínűleg melléfolyik a víz a betétnek. Ennek az is lehet árulkodó jele, ha "túl gyorsan" szűr a kancsó. Persze ha ez az első, akkor nincs mivel összehasonlítani, de ha alul több sugárban ömlik a víz, az már gyanús.
2) Nem mostad ki jól a szűrőbetétet használat előtt. Márkánként, típusonként más és más kimosási szisztémát javasolnak, ezt a szűrő csomagolásán jelzik. 5-15 percig áztatás, mozgatás a légbuborékok eltávolítására, majd az első 1-2-3 kancsónyi víz kiöntése. Van, hogy ez sem elég és a szűrőből még kerülhet aktív szén a szűrt vízbe, ami fekete porként ülepszik ki a kancsó alján. Lehet, hogy ezt véled a korábbi szennyezettségnek, de a szervezetnek meg se kottyan az aktív szén, legfeljebb összeszed pár nem oda való anyagot az emésztőrendszeredből, vö. hasmenésre széntabletta.
#12 A legtöbb digitális számláló csak egy időzítő, nem a tető billenését számolgatja. Az Aquaphor igen, de a 100-120-150 liter kapacitással bírók egyszerűen csak egy hónapra be vannak állítva.
#10 A kérdező problémája biztos, hogy nincs összefüggésben a szűrőbetét élettartamával. A 150 L vagy 1 hónap élettartam nagyon bő ráhagyással jön ki, normál csapvízzel non-stop használattal sem lehet úgy túlterhelni a szűrőt, hogy 1 hónap múlva már emiatt ne szűrje ki a fizikai szennyezést. A gyártók sem erre figyelmeztetnek, hanem inkább szerves eredetű problémára, megtelepedő baktériumokra stb. Nem is lenne logikus, hogy a fizikai áteresztőképessége megnőjön, inkább az lenne észszerű, hogy lecsökkenjen ("eltömődjön") a használat során.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!