A szüleim településén a szennyvízelvezetés darálós rendszerrel működik.Ilyen esetben a tartályt kinek kell átmosnia/tisztítania?
Nincs dugulás, de több éve használják a rendszert,ezért több esetben javasolta a kiérkező vízműves szakember,hogy mossuk/mosassuk át a tartályt. Kértük,hogy tegyék meg Ők, még ha térítésköteles akkor is, kifizetjük.Elodázták azzal,hogy egy tartályautójuk van x településre, esetleg..majd..talán...valamikor... De szóljunk mi magánúton valakinek.
A szennyvízelvezető rendszer, a tartozékokkal, a vízmű kezelésében van.Miért nem végzik Ők el ezt ha egyszer javasolják?
Sokan kimossák nagynyomásúval, de hová engedik a tartályból kimosott folyadékot?A kertbe?
Egyébként akinél ilyen jellegű a rendszer mennyire működik jól?
Többtől hallom, és tapasztaljuk is,hogy az útról visszafolyik a szennyvíz. A fürdőszobában büdös van,és bár soha nem volt dugulásuk, érezni a szennyvízszagot benn, a lakásban.
Nem értek a kérdés megmagyarázásához, inkább (szakemberként, aki tervezett is ilyen dolgokat) azon akadtam fenn, hogy "A falu sík terepen terül el, nincs emelkedés/lejtő, ami a gravitációs rendszerhez szükséges."
Ha sík a terep, de el akarom a folyadékot vezetni, akkor a csőnek (vagy csatornának) adok lejtést (az elején pl. 80 cm mélyre, a végén 85 cm mélyre fektetem) Tudni kell, hogy minden csőméretnél más-más lehet a szükséges lejtés nagysága, de ez függ a szállított anyag sűrűségétől is. Szakember tudja nélkülem is mire gondolok.
"Sokan kimossák nagynyomásúval, de hová engedik a tartályból kimosott folyadékot?A kertbe?"
Nem a szivattyú kinyomja a hálózatba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!