Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem szebbé a...

Hogyan tehetem szebbé a szomszed falát?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy nagy tuja(6-8m) sor takarja a szomszed garázs és egyéb tárolójának a felém eső fal részét de a vihar eléggé megtépázta őket, párat ki is kellett vágni mert elkezdtek dőlni, így az összeset ki fogjuk venni mert egyre veszélyesebbek. De ha eltűnnek onnan akkor látszódni fog az a csúnya fal rész kb15-20 méter Mivel tudnám szebbé tenni? A szomszéd nem fogja meg csinálni mert árulja a házat és nem akar olyan részre költeni amit a vevő amúgy sem lát. Az én portán összképét viszont rontja. Legjobb egy új tuja sor lenne viszont az több év mire eltakarja.

Valakinek valami jó ötlet?



2020. jún. 16. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szomszéd engedélyével lefestettük fehérre a telekhatáron álló háza hátfalát, mert nagyon ronda volt. Örömmel megengedte.

Szerintem nektek is ezt kellene csinálnotok, biztos, hogy nem lesz ellenére, különösen, ha árulja a házát.

Persze ettől még ültethettek tujasort, de addig sem kell a ronda falrészt nézegetnetek, míg megnőnek a tuják.

2020. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kend át homlokzatfestékkel, hamar megvan. Bár költeni kell rá.
2020. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy az egészet újra kellene vakolni. A festés nem segítene rajta🙁.

Gondoltam olyanra is hogy borostyánt ültetek alá az meg majd benövi , Vagy veszek valami kültéri posztert vagy képet (15x3) rá menne a gatyám

2020. jún. 16. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

A borostyánról lebeszélnélek, különösen úgy, hogy azt sem tudod ki veszi meg!

Te sem örülnél, ha valaki olyasmit futtatna egy épületedre, ami szedi le a vakolatot és még karban sem tudod tartani emiatt.

A poszter meg leázik és kiszívja a nap, nem kültérre tervezték.

Marad valami gyorsan növő növénytakarás, az is olyan távolságra, hogy mögé lehessen menni karbantartás céljából.

2020. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
A legjobb a vadszőlő, az nem rongálja a falat, hanem éppen,a meggyengült vakolatrészeket is egybetartja, nem számottevő súly, mint a borostyán, gyorsan kialakul és nem kell a karbantartásával sem bajlódni, egyedüli hátránya, hogy télen nem takar. Viszont kora tavasztól késő őszig igen. Ha nem akarja a szomszéd ezt megengedni-ami elképzelhető- akkor vasoszlopok és kertítésdrót segítségével építs egy olyan magas kerítést, ami a csúnyaságot eltakarja, arra bármilyen gyorsan növő futónövényt felfuttathatsz, lehet az díszbab akár vagy bármi, akár borostyán is.A kb gyors megoldás a leyland ciprus, kb 3 m éterre szabad ültetni a házfaltól, azért is, mert nagyon gyorsan nő és terebélyesedik is, oda kell férni mögé lenyírni, nem szabad hagyni ránőni a házra.
2020. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tűztövis. Gyorsan nő, és akár 10 cm széles sövény is kialakítható belőle. Ha nem akarsz a tüskéivel bajlódni akkor a turkesztáni szilt (csodasövény) javaslom.
2020. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!